Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
bob - специалист
Здравейте! Решили сме да направим малко преустройство на жилището ни и ще се радвам да видя и вашите идеи. Основната ни цел е да избегнем прехода от всекидневната към спалнята. Ще приложа 2 схеми.Първата показва сегашния вид на апартамента, а на втората съм нанесъл някой промени. Жилището е монолит, 64кв.м.- 2003г.

Прикачен файл

P2200017.jpg
P2200017.jpg (48.04 KиБ) Видяна 5909 пъти

Прикачен файл

P2200015.jpg
P2200015.jpg (49.07 KиБ) Видяна 5909 пъти
Delty - помощник
на този сайт има чудесни идеи за преустройство на дома http://www.ivd.ru

дано си харесаш нещо, което да ти върши работа.
Ето една: http://www.ivd.ru/rebuild.xgi?id=398
ICC - специалист
Предлагам ти най-елементарното решение: в спалнята на практика нищо не се променя, защото това пространство, тъй или иначе е резервирано за вратата. В детската се лишаваш от малко площ, но на намалената стена има място за легло , голям гардероб или секция. Струва ми се, че една двойна, окачена врата, влизаща в стената на дневната, ще направи антрето ти по-светло, ще обедини пространствата, а през зимния период ще можеш да я затваряш за да пестиш топлото :) . Естествено имам предвид, че тази врата, ще е на практика рамка със стъкло, ако си падаш по витражите, ще имаш поле за развихряне. Аз имам такава врата, когато я правихме нямаше всичко това, което го има сега за строителство с гипсокартон и е направена от две дървени рамки. Окачването е елементарно. Успех!
ICC - специалист
Защо не успях да прикача файла с чертежа? Кликнах на "add attachment" след като го бях отворила, а той изчезна?
ICC - специалист
Не ми отговаряйте, прочетох тема по въпроса и помолих Админа да ги качи. Извинявам се! :?

Прикачен файл

promjana.jpg
promjana.jpg (81.16 KиБ) Видяна 5666 пъти
bob - специалист
Идеята ти за вратата е много добра, макар че при нас няма да е удачно да е от стъкло, защото имаме малко дете, но ще помислим за нещо подобно.
masteradmin - майстор
Качих скицата на ICC - сори за закъснението
bob - специалист
Благодаря ICC! Честно казано не се бяхме сетили за такъв вариант. Но дали детската няма да стане прекалено малка?!
ICC - специалист
Намаляването на детската е само с половин квадратен метър ( при врати към двете стаи от 70см), но най- важното е какво смяташ да сложиш в нея. В нишата, която се получава до вратата, има място за легло, а то обикновено е най-трудно намиращият си място елемент от обзавеждането.Виждам, че идеята за влизащитe в стените врати трудно се вижда на скицата, но моята такава издържа на деца и куче.Според мен ти се притесняваш, че стъклото може да се счупи и да нарани детето. При мен лично, самите врати са разделени на правоъгълници, стъклата са малки и много стабилни, захванати са с летвички,които не излизат от плоскостта на вратата както обикновено ги правят нашите дърводелци, и са залепени със силикон. Красиво е и функционално, прави антрето светло , а когато вратата е отворена създава чувство за простор.
bob - специалист
Аз останах с впечатление, че по-голямата част от вратата е в стъкло. Така разделена на малки части наистина не представлява опастност. Ако имаш възможност да качиш снимка ще е хубаво, за да видя как точно е направена.

Тема "Как да избегнем прехода?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: