• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
bat_zdravko - специалист
Малко развитие - за 1 ден успях да иззидам 4 реда газобетон (първият се оказа доста сложен). Първоначално мислех да зидам до парапета, но той се каза много крив, с няколко гърбици. Наложи се да започна на около 2 см пред него, като това разстояние си варираше в зависимост от кривината. Обмислям да запълня кухината, която се получи, с фибран. Снимките са малко тъмни, че ги снимах доста късно, като приключих. Скоро ще кача и завършения зид (остана ми горния ред, който ще залепя към терасата на горния етаж, но това вероятно ще стане в неделя).

Явно не стават нощните снимки :( Тия дни ще снимам на светло и ще кача новите снимки.

Прикачен файл

IMG0065A.jpg преди
Последна промяна от bat_zdravko на пет апр 29, 2011 8:13 am, променено общо 1 път.
ArturDent - Почти Безобиден
bat_zdravko, последните две снимки "след" и "след 2", може би трябва да ги озаглавиш "Тъмна Индия" и в "В кучи г.з". Нищо не се вижда.
marnik - специалист
bat_zdravko написа:
Обмислям да запълня кухината, която се получи, с фибран.
Това те съветвам да го оставиш празно. Няма по-добър изолатор от въздуха! :)
stoyansbg - специалист
EDI написа:
Айде, честито и за двата брака :lol: На мен пък ми се виждат малко 12,5.Ако няма добра външна изолация, може да се появи влага и мухъл.Ако ги правя с 12,5 бих предвидил поне 10 см външна.
Моята тераса (източно изложение) я усвоих с 12.5см Итонг и 5см изолация от стиропор. Засега 2 зими нямам проблем с влага и мухъл.
EDI - майстор
Неговата е северна.
bat_zdravko - специалист
Здравейте на всички! Качвам обещаните снимки след зидането. Извинявам се за качеството, но ги снимах с телефон и нямаше как да снимам от по-далеч. Утре ако не забравя ще взема фотоапарата с мен и ще направя по-качествени. Утре евентуално ще избираме плочки за банята с жената. Аз още умувам дали да отделя единия ъгъл за нещо като душ кабина (по-скоро стъклена преграда), което ще е свързано с къртене за още един сифон, вкопаване и т.н. Събота и неделя ще махам старите плочки от пода на банята и ще сменям тръбите с ППР с малко помощ от тъста и баща ми (не че те са се занимавали, ама :) ). Ще видим какво ще излезе на края.

Прикачен файл

IMG0077A.jpg
IMG0077A.jpg (36.27 KиБ) Видяна 12456 пъти

Прикачен файл

IMG0078A.jpg

Прикачен файл

IMG0080A.jpg

Прикачен файл

IMG0082A.jpg

Прикачен файл

IMG0081A.jpg
EDI - майстор
Мисля си ,че при всяко положение ще е по-добре да се отдели мократа част с душа.За сега напредвате добре.
bat_zdravko - специалист
Малко нови снимки от съботно-неделното къртене. Махнахме плочките в банята и изкъртихме мазилката, която преди е била над горния ред плочки. Тоалетната също вече е без плочки и има прекарана тръба за сифон. Под подовите плочки в банята се оказа че има мозайка и се наложи да се откажа от идеята дасменям канализационните тръби и сифона - няма къртене. Ще редя плочките върху мозайката, само ще грундирам. Махнахме старите тръби и почти завършихме водопровода на банята. На места не стана много добре, но като за сефте толкова. Ще видя като затворя системата и пусна водата дали ще протече някъде. Тръбите ще ги изолирам и ще ги скрия с гипскартон, но това може би след около седмица, че не остава време :)

Прикачен файл

IMG0085A.jpg пак баня

Прикачен файл

IMG0088A.jpg баня

Прикачен файл

IMG0092A.jpg тоалетна 1

Прикачен файл

IMG0091A.jpg тоалетна 2
bat_zdravko - специалист
Здравейте! От доста време не съм писал, но работата ме затисна яко. Всичко е спешно, а времето което бях планирал се оказа двойно. Качвам малко снимки от банята, която още си чака плочките на пода и окачения таван. В кухнята панелът вече е съборен. Терасата (бившата) я облепих с 2 см фибран и я измазах с церезит термо универсал. Чака за шпакловане.

Прикачен файл

DSC02484.JPG
DSC02484.JPG (90.64 KиБ) Видяна 11754 пъти

Прикачен файл

DSC02483.JPG
DSC02483.JPG (97.27 KиБ) Видяна 11754 пъти

Прикачен файл

DSC02478.JPG
DSC02478.JPG (106.19 KиБ) Видяна 11754 пъти

Прикачен файл

DSC02482.JPG
DSC02482.JPG (102.14 KиБ) Видяна 11754 пъти

Прикачен файл

DSC02480.JPG
DSC02480.JPG (100.88 KиБ) Видяна 11754 пъти
bat_zdravko - специалист
Ето и кухнята без панел.

Прикачен файл

DSC02487.JPG
DSC02487.JPG (100.44 KиБ) Видяна 11753 пъти

Прикачен файл

DSC02486.JPG
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Нашият нов (стар) апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: