• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
bat_zdravko - специалист
Здравейте на всички! Отдавна следя форума, но от скоро съм регистриран. Накрая се реших да пусна първата си тема. Със съпругата ми си купихме жилище наскоро (та вече съм женен и за банката ;) ). Апартаментът е тристаен панел от 80-та година. Сега тепърва започваме с ремонтите. Вчера се запасих с блокчета газобетон и след празниците ще започвам с майсторската работа - ще усвоявам терасата пред кухнята, тъй като от една страна е северна, от друга - доста малка ми се струва кухнята (стандартна панелна - около 10 квадрата). Блокчетата са 12,5 см, като ще зидам до парапета. Обещавам да кача снимки другата седмица, като поприключа. Весели празници!

Прикачен файл

DSC02258.JPG пак баня

Прикачен файл

DSC02257.JPG баня

Прикачен файл

DSC02255.JPG спалня 2

Прикачен файл

DSC02249.JPG спалня 1

Прикачен файл

DSC02247.JPG хол
bat_zdravko - специалист
Ето и снимки на кухнята.

Прикачен файл

DSC02260.JPG 2

Прикачен файл

DSC02261.JPG 1
silllveto - Майсторица
Честит ви нов дом! :)
Пожелавам ви мн ентусиазъм, за това, с което сте се захванали! И парички де :wink:
Dewalt - специалист
Айде честито за къщето.
И гладки отношения с втората сватба/банкерската/ :)
Качвай по някоя снимка.
Хора с подобен ентусиазъм са за подкрепяне.
Успех.
P.S. 12,5 см не са ли много.Отнема място.
EDI - майстор
Айде, честито и за двата брака :lol: На мен пък ми се виждат малко 12,5.Ако няма добра външна изолация, може да се появи влага и мухъл.Ако ги правя с 12,5 бих предвидил поне 10 см външна.
KIBRIT - специалист
И аз мъча една панелна кухня.
След като махнах плочките установих,че балкона е зидан с 10 см газобетон.
Затворих по 60 см от двете страни и поставих дограмата.
Ще правя и външна топлоизолация-предполагам с Неопор-5 см.
Изолация правя и на пода на балкона и тавана му.
Смених ВиК и тоците...

Прикачен файл

DSC00320.JPG

Прикачен файл

DSC00317.JPG

Прикачен файл

DSC00315.JPG

Прикачен файл

DSC00304.JPG
EDI - майстор
Бих ти предложил да качиш дебелината на изолацията най-малко на 8 см.
tonko - напреднал
bat_zdravko Честито и от мен . Пожелавам ти по-малко ядове с ремонта,никакви с банката и дълги години да му се радвате \:D/ Успех :2thumbs:
bat_zdravko - специалист
Здравейте! Благодаря за хубавите пожелания! А сега малко по темата :) По принцип съм предвидил външна изолация за апартамента, тъй като е краен и повечето му стени са външни. Съседите от горните етажи вече са свършили тази работа, но на мен може би ще ми се наложи да я отложа за догодина, че и това си е разход. Засега идеята е да стегна кухнята, банята и едната спалня следващите 2-3 месеца, та да стане годен за живеене, пък после малко по малко ще продължавам с ремонтите. За дебелината на газобетона доста се чудих след като изчетох тук темите, където беше писано по този въпрос. Надявам се да няма проблеми с влагата (поне не много).
Лек и успешен ден!
KIBRIT - специалист
EDI написа:
Бих ти предложил да качиш дебелината на изолацията най-малко на 8 см.
За добро или зло има и 2 см Фибран от вътрешната страна. Бях се замислил да го махам,но след като се убедих,че няма поражения/мухъл/,реших да го оставя. Затова мисля за 5 см Неопор отвън.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Нашият нов (стар) апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: