Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
EDI - майстор
Да, поразгледах снимките, много хубави работи има. :partyman: Не ги импрегнирах снищо специално, само ги лакирах с водоразтворим лак на ДУФА.Материала не беше много сух и беше доста смолист, та разчитам на лака и смолата.Този лак го позвам в къщи вече 7-8 години и работите, които стоят зиме и лете навън до сега не са мръднали.ДУФА имат еин лак импрегнатор, в зелени кутии, ама пусти навик, пак си взех този в кафявите кутии.За колоните и аз мислех да ги мина с оберфрезата, първо ме домързя, после се отказах.Реших формите да са съвсем опростени и геометрични и ще ги оставя така.
vitrinabg.com - специалист
ЕДИ,можеш ли да качиш снимки на дървении седяли 7-8 години навън без да са мръднали.Ще е доста полезна информация за скиптиците които смятат,че дървото е трудно за поддържане на външни атмосферни условия. :partyman:
EDI - майстор
Намерих една-две, но имам още работи, които си ги вали зиме и лете без проблем, ще ги снимам допълнително, до сега не съм ги снимал.Основно кашпите дремят вън по цяла година.Имам една дървена декоративна вратичка, която правих преди 3-4 години, да не се качва котарака на жената по стълбите на стълбищната площадка на втория етаж на къщата, че често подмокряше килимчето пред вратата, ще цъкна и нея.Не съм специалист, но този лак го открих съвсем случайно преди години по съвет на един приятел, който има магазин, и ми върши много добра работа.Ето ги - http://ivel-iv.bg/?q=product/81 .

Прикачен файл

Negative0-34-32(1).jpg
Колоните на навеса са с водоразтворим лак на ДУФА, те са от 4-5 години, основно ги олива дъжд и сняг в долната част.
Negative0-34-32(1).jpg (31.92 KиБ) Видяна 8921 пъти
veszxr - помощник
Много добре си го направил,връзките между вертикалните (подпорни) греди и хоризонталните заедно с късите парчета с винтове ли са,както и на мертеците с хоризонталната,ако са с винтове какви размери са и правиш ли им дълбока фаска,иначе трябва да са доста голяма дължина винтовете?
EDI - майстор
Привет.Всички връзки са с видии.Колоните, късите опори и хоризонталните греди са 12Х12.Между колоната и късите опори съм навил видии 6Х210.Същите видии са и между хоризонталните греди и опорите на колоните.Без фаска ги правих, до потъване на главата в дървото.През цялата дължина на късите опори и на около 10 см в колоната е набита шпилка Ф12, а покрай нея са навити видиите.В хоризонталните греди и късите опори също има набити шпилки Ф12.целта е, ако се опита да посуква дървото при съхнене, да го затрудня. :lol: първо мислех да набия скоби от двете страни, от тези, кованите, дето ги продават, но се отказах.Ползвах шпилки, защото ми се намираха останали парчета.Монтирах ги от долу, нагоре.Първо хванах по-късата опора за колоната, после по-дългата за по-късата.Ребрата са 10Х5, те също са с видии 6Х180.Ламперията и тя е с видии за ребрата 3,5Х45.
veszxr - помощник
Благодаря ти и за двата отговора,ако има нещо пак ще питам,че съм се хванал и аз с един навес :rolleyes: 7 x 3 метра,приключвам с зидарията,вчера отлях плочата,може да кача някоя снимка!
EDI - майстор
За нищо, каквото мога, ще ти помогна, няма проблем. :partyman:
torbalan - Дървен философ
ЕДИ, екстра си се справил :)
EDI - майстор
Благодарско :partyman: Пък да знаете каква работа върши в жегата, отдолу винаги става хладно течение, поради разликите в температурата под и около навеса.Сега проектирам асмалъка покрай навеса, дето се вижда лозичката на една от снимките.Конструкцията е доста иновативна, лично изобретение :lol: , ама като стане тези дни, ще пусна снимки.

Тема "Навес, собствено производство." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: