Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
gogoen - напреднал
Илиян Илиев™ написа:
А върху какво викаш ще стъпят замислените колони? :?
Доколкото разбрах за сега , гредите могат да стъпят на стените (с единичките) , а там където не може коланата ще си стъпи на земята , отдолу е плоча , ще се забие някоя друга арматура и мисля ,че ще стане.
Но се надявам някой който разбира да каже как точно трябва да се направи.
Тани - модератор
Колоната не просто стъпва на земята. Копае се дупка поне 60х60х60 ( не съм много сигурен, може и повече да беше) и в зависимост от натоварването стъпката става по-голяма и се налива с бетон !

Недей дръж такъв тон на тези , които ти помагат! Съветите какво НЕ можеш да направиш са много по-ценни понякога , защото биха ти спестили много неприятности и финанси!
Илиян Илиев™ - майстор
gogoen написа:
Илиян Илиев™ написа:
Не бе, те са ги сложили за украса тези греди. Нищо не носят, а просто са ги имали в излишък и са ги сложили колкото да не ги дават за тънки пари на нуждаещи се от носещи греди съседи и роднини. :lol:
Както се вижда над едната стая гредите вече ги няма , а покрива си стой и това е вече от 15 години.
На мен неми трябва да ми се правите на остроумни , а да ми давате съвети.
А на някои от останалите гледам нещо подпира покрива... :?

И какъвто и съвет да ти дадем трябва да похарчиш въпросните 50 лева. Най-малкото изби рибата с тези колони на втория етаж, стъпващи върху зид от еденички и разни плочи с неизвестна якост.

И не че разбирам много от кофражи, но колона не се вдига само чрез набиване на няколко арматури в някаква плоча.

По-добре свали по-надолу сегашните греди или пък нови, ако тези са проядени и изобщо не се занимавай с изливане на бетони по разни съмнителни начини.
Фло - специалист
Няма да е много пресилено,ако се каже,че ситуацията с покрива е близо до трагедия.Покрива е текъл все едно,че го е нямало,затова е паднал и тавана,което пък е довело и до сегашните въпроси. При това положение аз бих махнал цялата дървения.Върху зидарията трябва да се сложи земетръсен пояс от армиран бетон с височина 20 см. и ширина ,колкото е ширината на зида/нормативно изискване/. Върху пояса по неговата дължина се слага дървена греда 10х10 см.,върху която да легнат покривните ребра,носещи ламперията и керемидите.Като сложиш и операцията нов таван на стаите, да речем с дървени греди и дюшеме съвсем оптимистично ми изглежда на около 20 000 лв.,освен да се ползва и някоя и друга греда от старите,но като гледам повечето как са сглобявани с дъски няма да са кой знае колко бройки!
gogoen - напреднал
Тавана е съборен нарочно преди 15 години , покрива е текъл , но преди месец сменихме изгнилите мартаци и всички летви и пренаредихме покрива. Колони няма да изливам . Въпроса ми сега е , как да сваля тавана на долу. Давайте идеи. [-o<
Илиян Илиев™ - майстор
Нали ти дадох една идея. Проект ли искаш да ти направя. :?
gogoen - напреднал
Илиян Илиев™ написа:
Нали ти дадох една идея. Проект ли искаш да ти направя. :?
Каква идея си ми дал ?
bulhomes2 - майстор
gogoen написа:
На мен неми трябва да ми се правите на остроумни , а да ми давате съвети.
Ето затова 50 лв за теб са много пари. Защото не знаеш как да се държиш, най-вероятно така и работиш. Тук никой не ти е длъжен с нищо. Помага се на който поиска, но при такъв тон аз не бих ти отговорил.
Илиян Илиев™ - майстор
bulhomes2 написа:
gogoen написа:
На мен неми трябва да ми се правите на остроумни , а да ми давате съвети.
Ето затова 50 лв за теб са много пари. Защото не знаеш как да се държиш, най-вероятно така и работиш. Тук никой не ти е длъжен с нищо. Помага се на който поиска, но при такъв тон аз не бих ти отговорил.
Даже и не чете какво му пишат.

Свали гредите на долу, бе нашия. Пробиваш дупки на каквото си ниво искаш и ги слагай.

Само не ме питай как точно става, че взе да ми омръзва.

А прежали 50 лева най-накрая или продай съборетината и си купи нещо готово за живеене.
Стефко - специалист
Не разбирам що му се връзвате, и му отговаряте. Тоя няма да построи нищо. Само ви бъзика. Тая съборетина не струва нищо, не му се дават 50 лв за конструктор. И държанието му не ми харесва.

Тема "Дострояване на втори етаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: