Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
prascho - майстор
привет,

чудех се за къде е темата. Имаме едно мазе 40 м2, което не беше изкопано от багера, но не го бяхме попълнили с пръст. Баща ми изкопа къде половината и иска да го бетонираме. Отстрани по продължение на едната страна минава канализационната тръба. В момента сме в частта където тръбата е във високата си част. Вариант е да се направят тези 40 м2 на едно ниво или на две със стапало. Не е положил найлон отдолу а директно баластра и някакви камъни. Ще сложим един или два сифона, като съм оставил два изхода към канализационната тръба. Участъка където минава канала мисля да не го бетонирам а да мислим за някакви решетки или капаци-ламарина за да може да се ревизира. В бъдеще в този канал, ще преместим и водопровод. Добър вариант ли е сифоните да се свържат към канала или не. Трябва задължително да сложим извън къщата, малко след канализационната шахта спирателна муфа/ да не връща обратно/. Има ли нещо, което трябва да се направи? Слоя бетон колко трябва да е дебел?
torbalan - Дървен философ
какво да ти кажа
слоя бетон - между 5 и 10 см. е екстра... лично аз слагам арматура от тази готовата... но много хора я пропускат :)

спирателна муфа (предполагам обратен клапан имаш предвид) има смисъл да се слага ако има някаква възможност да се върне обратно водата...
ако имаш достатъчно денивелация (примерно за да се напълни канализацията и да върне обратно в моята къща - румъния трябва да я залее до карпатите...) не виждам особен смисъл от подобни муфи или клапани или както там се казва...

дали е добре сифоните да се свържат към канала или не - ми аз бих попитал, ако има сифони и не са свързани към канала - къде отива събраната в тях вода :)
prascho - майстор
преди 2 години се запуши канала. Правиха блок до нас и строителя ни направи частична канализация на последните къщи с 30 см тръба. Шахтата беше покрита с едно кофражно платно и се запуши тръбата. Тогава сифона в мазето трябваше да го запушим или щяхме да се наводним. Сега шахтата е покрита с масивна бетонова отливка и няма опасност. Това с арматурата ще го имам предвид. Бетона нещо по специално ли да е?

Тема "полагане на настилка на мазе!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: