Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Galy - специалист
masteradmin-a е много прав. Цената в Русия е някъде там. Аз търсих оферти за опънат таван за апартамента и от 1500лв след месеци търсене стигнах до 500лв. за едно и също помещение, даже и с включено осветление. Идва някъде към 60лв. за квадрат с труда. Ако някой има интерес, нека пише на лични. Ще му дам координати на хората...само да направя моя таван, за да дам и препоръки ;)
Shark - специалист
Galy, моля те качи снимки като си готов с тавана, че и аз искам да слагам опънат таван.
Galy - специалист
Разбира се. Може би някъде до десетина дни. Сега умувам върху осветлението. Старая се да постигна максимално уравновесено осветление върху тавана. Не искам лените с диодите да се очертават по тавана. Затова смятам да монтирам по стената, а не на тавана дирекно на долу. Някой да има някаква идея?
Shark - специалист
Galy, имаш ЛС.

Аз мисля да ползвам от тези пури, вярно е скъпи са:
Изображение

Харесал съм си размера 150 см., 27W, мисля, че са около 2000 лумена, цена 65.18 лв. Разбира се може да се ползват и обикновени пури, но им дават по малко живот, плюс другите недостатъци......, но цената им е пъти по-ниска.

А може и да си направиш опънат таван и на някой от стените да си сложиш осветително тяло по твой вкус, както сам каза!

Успех!
Galy - специалист
Хмм. Не бях срещал такива пури. По-скъпо идват от хубавите диодни ленти. Но размера не пасва за мен. Помещението ми е широко 1.20 и дълго малко над 3м. Затова мислех да сложа 10 парчета по метър на разстояние 30см едно от друго. Абе много си мисля, че с едни обикновени пури няма да имам никакъв дерт ама... Колко често ще пускам осветлението в банята? И за колко време? Трудно горят тези пури. Ще се поровя още малко. Имам седмица време ;)
Shark - специалист
Има различна дължина на Лед пурите не е само на 150 см. Има на 60, 120 ,150 см. Цената според дължината е различна. Определено са за предпочитане, единствен недостатък е високата цена.
Galy - специалист
Днес намерих диодна лента на 12лв. за метър...става въпрос за тези най-разпостранените, къде по магазините се търгуват обикновено по 17лв. Мисля че са по 6 диода на 10см. Но ме съмнява, че няма да светят достатъчно силно...Хайде, няма ли да се включат някои колеги, които се занимават с осветление???
пон юни 07, 2010 2:04 pmGaly написа:
masteradmin-a е много прав. Цената в Русия е някъде там. Аз търсих оферти за опънат таван за апартамента и от 1500лв след месеци търсене стигнах до 500лв. за едно и също помещение, даже и с включено осветление. Идва някъде към 60лв. за квадрат с труда. Ако някой има интерес, нека пише на лични. Ще му дам координати на хората...само да направя моя таван, за да дам и препоръки ;)
Тавана на парчета ли беше или безшевен?
Някой знае ли разликите между безшевните и "шевните" опънати тавани.
Вторите следва да се монтират на модули (парчета)
По темата с опънатите тавани намирам само Клипсо предлагам безшечни опънати тавани
www.clipso.bg

Някой има ли отзиви?

Тема "Опънат таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: