• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
ДА,пълзящ кофраж
ribnikolaevi - майстор
Нещо ме озадачава схемата тогава. Какви колони при пълзящ кофпаж? Сигурен ли си в това, което си начертал?!
С тия колони прилича на ППП (пакето повдигани плочи). Има ли външни тухлени стени блока?
На колко етажа е?
Да,външните стени са от тухла.И блока е на 8 етажа плюс тавански стай.Да сигурен съм в чертежа.
ribnikolaevi - майстор
В такъв случай ми мирише на ППП. Провери си пак системата на строителство. И се моли да не е ППП.
Пълзащият кофраж е характерен със ст.б. външни стени. ППП - тухлени.
Добре,ами ако се окаже ППП тогава какво следва.Никакво къртене,това ли да разбирам.Стените който искам да махна са от тухла,не са носещи(носещите били с 25 см широки)пък аз нямам по дебели от 15см.единствено което ме претиснява е това като махна стените до комина да не се прецака по някакъв начин кумина,и втория килер да не се окаже противоземетръсна шайба.Но много благодаря за коментарите.В тази криза всеки гледа от някъде да спести пари. :yawinkle: :yawinkle: :yawinkle: :yawinkle: :yawinkle:
ribnikolaevi - майстор
Пакето повдиганите плочи е една прецакана система още като замисъл. Оригиналната система е повдигани плочи. Стоманени колони с височината на сградата или 1-2 снадки по височина. Колоните се издигат и после плочите една по една по тях. При ППП плочите се вдигат заедно - става доста по-тежко и иска доста повече колони. Затова и колоните ти са из апартамента, толкова са нагърсто, че не могат да се скрият в стените само. Но пък самите колони се разкарват с колички по етажа - на всеки етаж са прекъснати. Правят им някаква връзка, май беше със заварки, но ...
А шайбите също се правят по един доста извратен начин. Въобще - не пипай нищо ако не си 100% сигурен какво точно правиш. Викни си някой колега да те консултира.
Ти на кой етаж си?
Аз съм на 6 етаж,над мен има още два етажа и таванските стай.Но в крайна сметка може и до спецеалист да се стигне.
nelio_ - напреднал
какво стана изби ли стени....?
  • 1
  • 2

Тема "Предстоящ ремонт на апатамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: