• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
bagera1 - специалист
ето и стеничката, дълбочината на нишите е 11.5см
прекарани са кабели за лунички но ще трябва да са малко по-малки от тези в хола
изолирахме и с вата
Изображение
Изображение
Изображение
фотографът
Изображение
утре ще довършим ъгълчето и дълбочината на голямата ниша
Изображение

утре може да започнем и таванът, скритото осветление да го правя ли в улей или директно надолу
Изображение
мисля да го направя така и като наредим камъните ще тестваме как е най-добре
bagera1 - специалист
Днес завършихме лицето на стената с нишите и пуснахме нивото на тавана. Наредихме УД-та и пуснахме вертикалната част на нишата за скритото осветление.
Изображение
Изображение

монтажът на УД-то за скритото :-D
Изображение
това е вертикалната част която ще запуши таванът- на 25см от стената е
Изображение
Изображение
като я пуснахме до долната част на УД-то за тавана, като ще се прореже място за монтажните ЦД-та които ще стигат на 13см от стената, по този начин мислим да заздравим стърчащата част за скритото осветление

и поредното питане
двойна скара за таван 3.30(до вертикалната част за запушването) х 4.00м ще ползвам 3 носещи 2.6м ЦД-та удължени на 4метра като мисля да са през 85 см започвайки от стената с нишите. По този начин носещите ще са в средата на тавана, като включим и стърчащата част за скритото.
през какво разтояние да монтирам директните окачвачи- метър? мисля че ще е добре?

тук начертах над УД-то през 90 см но мисля че през 85 ще е по-добре
Изображение

имам и проблем с удължаването
ползваме купешки удължители като ги хванахме и с копчета но пак играят
Изображение
все си мисля че трябва да е стабилно като един профил но не е
да сложа ли два окачвача на късата част или само един
jekasus - майстор
Този начин е по-добър, като също закрепваш със копчета.

Прикачен файл

DSC_0527.JPG
bagera1 - специалист
снощи го видях този и още два, бая се зачудих но нали има "оригинали" :lol:
другата седмица ще корегирам
И Джеки, не че се оплаквам но ще ме разориш :lol: много бири ти станаха, много :prayer:
Pooh - майстор
Гониш здравина, където няма нужда от такава - удължителите имат за цел, единствено да продължи ОСТА на профила, не да завари 2 профила в 1. По-скоро разстоянието между окачвачите трябва да се намали на 80-90см. за да има равномерно разпределяне на теглото на тавана.За лично успокоение - монтирай окачвач на 30см. от края на профила и ще видиш колко е здрава връзката. :wink:
bagera1 - специалист
мерси момчета
ще сложа уд-та за удължаването а окачвачите ще почвам от късата част като на нея ще има 2
първи на 20-30см от стената и след това през 85см
bagera1 - специалист
привет, след едномесечна почивка се потрудихме.
наредихме скарата като ползвахме 3 носещи цд-та през 85 см започвайки от стената с нишите (хванах ги с по минимум 2 копчета от страна, все ми се вижда паянтаво с по едно :? )
окачвачите сложихме като започнахме от стената с прозореца, първият на 30см и от него през 80см
вторият ред е през 50 см като ползвах скоби за двойна скара
наредихме и ватата

имам едно питане :? няма ли да е по-добре да хвана скобите за двойна скара за носещия профил с копчета

отново ползвахме по един анкер и по джа пирон-а
Изображение

Изображение

Изображение
fionna - напреднал
Колко време правите ремонта?
bagera1 - специалист
Има ли значение? Работим само в неделя, при това не всяка! Не живея в апартамента и не съм тръгнал да се нанасям, така че времето не ми е важно. Даже в последните седмици помагам на братовчед си за неговия ремонт, но там работата е на зор и се бачка всеки ден след работа + съботите и неделите.
klomo - специалист
Перфектно най-обичам в неделя някой да блъска години наред, ама нали времето няма значение.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Тема "Панелката- стая по-стая" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: