Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
stiv1961 - майстор
nikolson написа:
Бягайте далече от Ролпласт. Не е само до монтажниците. И фирмата не е читава.
Ако питаш мен Ролпласт е фирма за производство на врати и прозорци, комарници, щори и т.н. От там нататък имат думата фирмите за монтаж- дали са гаражни или сериозни всеки клиент си избира. Не ги защитавам( още повече, че са ни малко конкуренция) обаче не е хубаво заради калпави монтажници да се оплюва изцяло фирмата производител на дограмата.
nikolson - майстор
nikolson написа:
Бягайте далече от Ролпласт. Не е само до монтажниците. И фирмата не е читава. Контактите бяха със самата фирма,
Подчертавам, след монтажа, при първата поръчка, съм контактувал с Ролпласт.
stiv1961 - майстор
nikolson написа:
nikolson написа:
Бягайте далече от Ролпласт. Не е само до монтажниците. И фирмата не е читава. Контактите бяха със самата фирма,
Подчертавам, след монтажа, при първата поръчка, съм контактувал с Ролпласт.
Няма да влизаме в полемика, и аз подчертах, че Ролпласт е фирма за производство на врати и прозорци, комарници, щори и т.н. Това, че имат офиси из цяла България и наемат калпави монтажници за монтажа на дограмата им удря върху техния имидж. Иначе профилите им са качествени( мое мнение и не ангажирам никой с него).
themask - специалист
stiv1961 написа:
nikolson написа:
nikolson написа:
Бягайте далече от Ролпласт. Не е само до монтажниците. И фирмата не е читава. Контактите бяха със самата фирма,
Подчертавам, след монтажа, при първата поръчка, съм контактувал с Ролпласт.
Няма да влизаме в полемика, и аз подчертах, че Ролпласт е фирма за производство на врати и прозорци, комарници, щори и т.н. Това, че имат офиси из цяла България и наемат калпави монтажници за монтажа на дограмата им удря върху техния имидж. Иначе профилите им са качествени( мое мнение и не ангажирам никой с него).
Stiv е прав, но за съжаление само профилът не може да "стопли" клиентите - трябва качество от край до край :evil:
Едно време, когато гледах за дограма, ме отказаха още каките в един от офисите на ролпласт - на въпроса "Имате ли вградени ролетни щори и къде мога да ги видя?" ми беше отговорено "Имаме, но не може да ги видите.. не можете ли да си ги представите?" :)
Другото нещо беше, че исках цял неотваряем прозорец 2 х 2.5 м. Каката обаче драсна една греда по средата. На въпроса "защо слагате тази греда?", тя каза: "Не може толкова голям прозорец/стъклопакет без греда по средата - от температурните разлики през зимата ще се спука и вие си носите отговорност..."

Е, още го имам този прозорец без греда и е цял ;)
Дано да са подобрили качеството като цяло оттогава ...
Не поръчвайте дограма от Ролпласт/Rollplast! Защо? Ами защото са с некоректни действия и лъжливи оферти.

До 15 май 2016г. Ролпласт имаха намаление от 22% на нов продукт - дървена дограма. Изготвиха оферта в офис- 2100лв.
До 15 май, в срока в който имат промоция, се обадих за запазване на час за вземане на точни размери - така важала промоцията и ще се възползвам от намалението.
След чакане над седмица и снемане на размерите и лека промяна, цената скочи на 2300лв, но не ми изготвиха писмена оферта.
След 3 дни отивам в офиса, за да подпиша договор. Служителката каза че трябва да дооточнят някой въпроси.
След още седмица чакане отново дойдоха за размерите.
След 3 дни ми се обаждат и казват че цената вече 3120лв. Това е с отново с 22% отстъпка!!!, но е по-висока тъй като от София им дават тази цената. Това е увеличение от 40%.
В София ми казват че всеки град сам изготвят оферти и нямат отношение.

Накрая почнаха да се оправдат че офертите важали до края на месеца в който са изготвени, имало промяна...Да бе да 40% увеличение !
Всичко това се случва в рамките на месец и нещо бавене от тяхна страна.
Случката е в официален представител на Ролпласт за гр.Варна

НЕКОРЕКТНИ действия от страна на Ролпласт, ПОДВЕЖДАЩИ оферти които се разминават с 40% от крайните цени.
profesionalist_wood - майстор
Dean Todorov написа:
Не поръчвайте дограма от Ролпласт/Rollplast! Защо? Ами защото са с некоректни действия и лъжливи оферти.

До 15 май 2016г. Ролпласт имаха намаление от 22% на нов продукт - дървена дограма. Изготвиха оферта в офис- 2100лв.
До 15 май, в срока в който имат промоция, се обадих за запазване на час за вземане на точни размери - така важала промоцията и ще се възползвам от намалението.
След чакане над седмица и снемане на размерите и лека промяна, цената скочи на 2300лв, но не ми изготвиха писмена оферта.
След 3 дни отивам в офиса, за да подпиша договор. Служителката каза че трябва да дооточнят някой въпроси.
След още седмица чакане отново дойдоха за размерите.
След 3 дни ми се обаждат и казват че цената вече 3120лв. Това е с отново с 22% отстъпка!!!, но е по-висока тъй като от София им дават тази цената. Това е увеличение от 40%.
В София ми казват че всеки град сам изготвят оферти и нямат отношение.


Накрая почнаха да се оправдат че офертите важали до края на месеца в който са изготвени, имало промяна...Да бе да 40% увеличение !
Всичко това се случва в рамките на месец и нещо бавене от тяхна страна.
Случката е в официален представител на Ролпласт за гр.Варна

НЕКОРЕКТНИ действия от страна на Ролпласт, ПОДВЕЖДАЩИ оферти които се разминават с 40% от крайните цени.
И аз съм преебан. Точно когато санираха кооперацията едни мърлячи подизпълнители от ролпласт монтираха накриво прозорците,а преди това бяха сбъркали размерите във височина с разлика 20 см понеже мерили отвън на скелето....и накрая на месеца дойдоха и сложиха падащи механизми и блокираха прозорците,трудно затварят и трудно отварят и се трият в рамката и са провиснали ужасно.....пълен боклук са им продуктите. Ние не сме избирали фирмата а тъпата община с фирмата изпълнител

А пък преди години поръчахме в началото пак на Ролпласт и дори на единия от прозорците беше сбъркан с над15 см луфтове.....

Другия път ще поръчам от Саламандър че ми писна от мърлячи. Пък и имам идя сам да си правя ПВЦ дограмата защото разполагам с немалко машини та да ми излезе евтино и качествено
themask - специалист
profesionalist_wood написа:
А пък преди години поръчахме в началото пак на Ролпласт и дори на единия от прозорците беше сбъркан с над15 см луфтове.....
Това не са луфтове, това си е цял прозорец :D
profesionalist_wood - майстор
themask написа:
profesionalist_wood написа:
А пък преди години поръчахме в началото пак на Ролпласт и дори на единия от прозорците беше сбъркан с над15 см луфтове.....
Това не са луфтове, това си е цял прозорец :D
Ставаше дума за луфт между дограмата и стената....спокойно ще влезе котка. Просто беше по-малък прозореца като размери
Chefo77 - майстор
Само да кажа, че от фирма Ванис - Варна - оторизиран официален суперпредставител и партньор, направо съдружник на Ролпласт), ми дадоха такава оферта за плъзгащата врата между хола и кухнята, че вече втора седмица след огледа не успявам да я видя ...
Изключително серизни, направо думи нямам ...
lov - майстор
Да беше се хванал сам да я направиш щеше да стане по бързо и по евтино. В другата тема ти обясних какви мърлячи са тука при мен и че за нищо не стават. А то се оказа че на всякъде са еднакви.

Тема "Дограма Ролпласт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: