• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
шоп - майстор
Хубаво и практично е сталано. За гредите на пода си прав 50мм х100мм е прекалено малко, както казваш ти 100мм х 200мм би било доста по-солидно и безопасно. Аз се опасявам, че след време ще укрепваш, защото ще увисне и ще стане опасно. Смятам пролетта когато аз правя терасата да бъде с метален профил 50мм х 100мм х 3мм или ако е дърво - слепени греди 100мм х 200мм.

Като дребна конструктивна грешка си позволявам да направя относно това, че горните греди на покрива не стъпват точно върху гредите които подпират "плочата"
ZEDYCUS - майстор
Страшен чердак е станал, Владо е прав не е тераса. =D> Страхотна работа с мерак правена. :partyman:
шоп
Като дребна конструктивна грешка си позволявам да направя относно това, че горните греди на покрива не стъпват точно върху гредите които подпират "плочата"
Той е сложил гредичка която застъпва поне три хоризонтални греди и върху нея стъпва колоната, така че тежестта се разпределя. Можеше и цяла хоризонтална греда да се сложи, напречно на ребрата , но и така няма да има проблеми. Пода е изнесен напред конзолно, няма как гредите да стъпят в/у другите. :wink:
pezz - помощник
След близо година вече съм готов с терасата.

Прикачен файл

Снимка0232.jpg
pavlina_gg - напреднал
Много хубаво се е получила терасата. Просторно, свежо... браво! Приемате ли гости? :)
  • 1
  • 2

Тема "Разширяване на тераса и още нещо..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: