Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Здравейте ! Имах камина самоделка от набеден майстор. След нейния крах , се видях принуден да търся друг модел. Сключих изгодна сделка като закупих камина с водна риза около 27 кв за 600лв. Същата е върната от немския пазар поради нехерметичност на някакви охлаждащи тръби на водната риза , които на мен не ми пречат.Направих се на майстор и я монтирах на мястото на старата камина във отоплителната водна инсталация.Една година функционира гола , необлицована - тестов период. Следващата година реших да се направя на баровец и извиках майстор да я облицова. След като мери , смята и пресмята ми каза , че ще ми струва между 600 и 800лв.Възразих , че има най - много около 200лв за материали , защо ми иска толкова пари. А той ми поясни , че това било само труда , материалите отделно. Е за толкова пари сам ще си я направя и го отпратих.

Прикачен файл

DSC01857.JPG

Прикачен файл

DSC01858.JPG

Прикачен файл

DSC01859.JPG

Прикачен файл

DSC02023.JPG

Прикачен файл

DSC02029.JPG
ZMeyGorianin - майстор
Мд-а-а към 1000 лв. за 3м2 облицовка-много високо мнение имал за работата си този майстор [-X . Иначе се е получили много добре! Върху какво лепи камъните?
stiv1961 - майстор
Мдааааа, по - добре отколкото да вкараш майстор в къщи :) . Мераклийско изпълнение, аз не мога да го направя така :wink:
iavor - специалист
Отлично решение с отличен резултат :partyman:
В долната част е ютонг , а нагоре е гипсфазер. Към края вече му хванах чалъма и гнайса го скосявах с ъглошлайфчето под 45 градуса и така ъглите ставаха равни .Това се вижда в долната част на облицовката при отвора за дървата. В задната част облицовах с вата с фолио, изолирах я отвсякъде и стана като въздушна риза .Отдолу входящ гъвкав въздуховод с вата , отгоре изходящ.Съответно с входящ и изходящ вентилатор. Така въртя въздуха от една пристройка до къщата , където парното е с разклонение и бавно загрява.Така за нула време се стопля и става баня. Двата вентилатора бяха тунелни. Съответно този на топлия въздух изгоря още първата седмица , въпреки че температурата на въздушния поток не надвишаваше 140 градуса , а го дават за 150. Смених го с един украински при който мотора е отстрани на въздушния поток и не се опича.

Тема "Как сам си облицовах камината." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: