• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
nikolovvd - майстор
martobas написа:
Вече има фронт за полагане на плочките. Замазката е сложена, вратата и ревизията също...
Ако вратата на банята е в коридора можеш да сложиш огледало от външната страна. Така лицата от женски пол ще са мнооого доволни.
martobas - специалист
jekasus написа:
Тръбите стари ли остават?
А за готовност на банята - съмнявам се стените да са равни.... и тоя бетонконтакт по попиващи стени е напълно излишен .
Явно не следиш темата. От водомера нататък ВиК-то е сменено и са прекарани допълнителни тръби. Относно бороконтакта...., точно защото е попиваща стена, на бетонът се слага грунд, за да не издърпа влагата от лепилото много бързо, а и за по добра спойка.
nikolovvd написа:
Ако вратата на банята е в коридора можеш да сложиш огледало от външната страна. Така лицата от женски пол ще са мнооого доволни.
За мен е голяма простотия да сложиш огледало на врата, има си портманта и гардероби с огледала за тази работа. Ще има термопанел на по късен етап, нека сложат плочките.
jekasus - майстор
martobas написа:
не следиш темата. От водомера нататък ВиК-то е сменено и са прекарани допълнителни тръби. Относно бороконтакта...., точно защото е попиваща стена, на бетонът се слага грунд, за да не издърпа влагата от лепилото много бързо, а и за по добра спойка.
По първата част -приемам забележката, щото ме домързя да проверя :-D
По втората част - бетонконтакт или онова розово на Боро?
Ако бетонконтакт - той е за непопиващи повърхности, като нов бетон, плочки или мозайка. Ако бороконтакт - и аз не знам за какво е изобщо измислен, доста е проблемен...
То и аз вземах една варненска панелка за работа, чудя се дали да направя една тема :?
martobas - специалист
Абе, попиват си старите панелки. Да, Бороконтакт е, онова розовото.
jekasus - майстор
martobas написа:
Абе, попиват си старите панелки. Да, Бороконтакт е, онова розовото.
Направи една проба - залепи парче плочка и остави за няколко дена(колко имаш възможност, маск 7 дена), и после опитай да отлепиш. То ще покаже, дали е хубава адхезия има този грунд(ама се съмнявам).
Todorov_V - специалист
Здравейте,

В тази връзка и аз правя едно "освежаване" на банята в гарсионерата или направо кърпене на положението си е ама 'айде. Та мисълта ми е за този "Бетонконтакт" на Боро. Абе чудя се аз ли нещо не правя като хората или...Вчера грундирах тавана, на места има само малки кръпки запълвани с гипс още от момците в строителни войски, иначе съм изчистил тавана до бетон. Започвам аз да грундирам с едно малко мече и четка си бях подготвил даже, а то като почна да се събира на едни ленти и да хвърчи като сух пясък. С абразивни частици ли е, никъде не пише, не знам този по принцип такъв ли е? Бърках го на слаби обороти, както са инструкциите и не го разреждах, което ме учуди. С много зор криво-ляво грундирах уж, но така ли трябва да е, изглежда ми сякаш си има нужда от малко разреждане, ако го разредя ще о..ра ли работата?
martobas - специалист
Да раздвижа темата.
Сложих ламперия от кофражни летви на комина, който ще боядисам, но не с блажна боя.
Изображение
martobas - специалист
Банята е готова... :supz:
Изображение Изображение
Остана да си направя окачения таван и да сложа рамката заради пералнята..
martobas - специалист
Ето го и завършен тавана в банята... :-D
Изображение
martobas - специалист
Да дам малко пояснения за банята:
Плочките са KAI- Аруба бежова и светло бежова. Ъглите са алиминиеви мат. Моноблокът и шкафът с мивката ги взех на великденска промоция в Практикер на обща стойност 280 лв. Бойлер 200 лв.

Таванът:
В средата е тръбата за аспиратора. Направих конструкция от профили за гипсокартон, които облякох с еталбонт в Ral 1014, който пасна идеално на цвета на плочките. В него са скрити всички кабели и евентуално, ако се наложи може да се демонтира, ако възникне някакъв проблем с кабелите. Светещите пана са от AL кутия 20/40 и плексиглас Опал 3 мм., които съм окачил на куки, за да се свалят и почистват. Всички светещи тела са Led - пурите и луничките.
Не е нужно да е скъпо, за да е функционално :yawinkle:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Преустройство на гарсониера..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: