• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
nikolov333 - майстор
martobas написа:
Един колега ме попита на ЛС, как съм направил светещите пана в банята. Много е просто:
- отиваш в склад за AL профили и купуваш бяла AL кутия 20/40 (продават се на прътове по 6 метра)
- купуваш пластмасови ъгли за кутията (в моят случай 8 бр.)
- отиваш в склад, където продават поликарбонатни и плексигласови плоскости и търсиш плексиглас опал, сиреч матов. Не зле да имаш някакви предварително взети мерки.
- вземаш една шепа самопробивни види с голяма периферия или т.нар самонарезни види копче.
- вземаш куки с фишери 6-ца, за да ги окачиш на тавана. Все пак трябва да се свалят.
- взимаш led пури, които да сложиш зад паната, ако желаеш де :wink:

Режеш профилите по размер, на прав ряз. Сглобяваш ги с ъглите. Режеш плексигласа по-голям от рамката, или колкото рамката по твой избор и го разпределяш. След това го захващаш с видите, които предварително си боядисал в бяло, за да не изпъкват на плексигласа. На алуминиевата рамка монтираш някакви планки, за да я закачиш на куките. Аз използвах кабелни обувки. :-D
Гениална идея! Ако знаеш, какъв проблем ми беше да измисля централно тяло за тавана...та твоите направо ги крада :partyman:
Прикачен файл:
IMG_20151127_132225.jpg
martobas - специалист
Направих си спот осветление само за 30 лв. от една кофражна дъска, която ми остана от комина. Не ми се дават 100/200 лв. за такъв тип осветление :-D
Изображение
Изображение
martobas - специалист
Холът е боядисан и готов за настилката. Много добре се получи-гипсокартона, светлините, боята, декорацията, всичко.. Доволен съм от себе си :supz:
Използвах боя на Мегахим (Dekorator). Общо цветовете са 4-два нюанса сиво, бяло, и синьо. Поиграх си с облепването, но всяко нещо иска търпение.
Светлините са лед крушки на 220 волта, топла светлина.-8 бр по 2,5 вата. Скрито осветление-лед лента към 12 метра, отново топла светлина, въпреки че не е много топла :?
Паната (55/55 см.) в средата са от CD профили и парчета гипсокартон, които ми артисаха от двете стаи. Паната са закачени на синджири, които са захванати директно за CD профила на тавана. В средата има матов плексиглас.
Изображение
Изображение Изображение
Следва коридора. :mrgreen:
Делян - специалист
Добре е :rock: браво

Гипскашона сам ли си го прави?
martobas - специалист
Аз си го правих гипсокартона, без шпакловката. Нещо не ми се отдава да шпакловам :lol: Някои неща, като паната, цветните ленти на стената и др. ги измислях в движение. От време на време виках едно приятелче да ми помага с поставянето на плоскостите, иначе конструкцията аз си я правих сам. Като си представя, че преди една година се чудех :? , как ще го направя, ама се информирах, гледах и клипове и се получи. Като показвам хола на приятели си мислят, че лентите по стената е тапет, ама не е. Мамка му и облепване :censored:
martobas - специалист
Коридорът е готов за настилката. На тавана има декоративни пана, които съм обиколил с декоративен профил, от който сложих и на стената. Цялата декорация струва 30 лв.
Изображение
Изображение
На живо е по хубаво :-D
martobas - специалист
На работа набарах два стари военни сандъка от 1967 година (108/40/60) и от тях направих един шкаф за терасата. Сега трябва да измисля и някакви крака, за да стане 80 см. висок. :-D
Изображение
Изображение
Изображение
LyuboS - напреднал
Много добре е станало . =D> Паната с лампи ли са или с лед ленти, ако са с ленти на какво си ги залепил ?
martobas - специалист
Здравей! Зад паната има само една луничка и лед крушка 2,5 вата, нищо повече :)
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Преустройство на гарсониера..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: