• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
martobas - специалист
Гипсокартонът на тавана е нареден...
Изображение
Сега вече мога да импровизирам с някакви форми. Направил съм три кръга на осветление. Първият ще е основното, вторият е с луничките и третият е с led лентите. Купих един триканален ключ с дистанционно управление. Глезотийки..... :headbash:
martobas - специалист
Ремонтът тече бавно, но лека-полека напредвам.
Иззидах терасата с итонг-10 см. Използвах преоценен, сиреч ударен, счупен и т.нат., че е по евтин, а и ми свърши същата работа.
Изображение
На оригиналната снимка ъгълът горе не е иззидан, добавих го с фотошоп, за това е малко крив :lol:, а и да придобиете представа. Дограмата ще е алуминиева плъзгаща система с три крила и един прозорец на ъгъла, както съм го начертал. Купил съм хидролента, която ще сложа на дограмата - както направих на прозореца в хола.
Терасата е вече измазана с мрежа и бяла циментова шпакловка, грубо, за да не се мокри итонга - утре ще кача снимки. На капката заварих винкели 40/40, за да има къде да стъпи итонга, а и за да хвана дограмата по-стабилно. Парапета на дългата част го свалих с 10 сантиметра, за да се изравни с чупката и естествено го заварих отново, за по-добра основа. Фугите и ъглите ги обработих с течна гума и полиуретаново лепило.
martobas - специалист
Ето я терасата...
Изображение Изображение
Изображение Изображение

Ето го и алуминиевият профил...
Изображение
miroki - майстор
При мен има само коридор 2. На мястото на коридор 1 ми е спалнята.
А кухнята на вентилация на терасата.
martobas - специалист
Терасата е вече затворена...
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
martobas - специалист
Да раздвижа отново темата. Направих малки промени в коридора, направих конструкция от UW профил, на която ще монтирам плъзгащата врата, която да разделя коридорите. Шпакловах коридора, сам. Налепих селитрон на външните стени на хола.

Холът:
Изображение Изображение

Изображение

Коридорът:
Изображение Изображение
bagera1 - специалист
Наистина направи сам, поздравления за което. Можеш ли да дадеш малко инфо за хидролентата на догрсмата, как се действа при по-голям светъл отвор
martobas - специалист
Малко ъбдейт на тавана... :-D
Изображение
Изображение
Изображение
martobas - специалист
Един колега ме попита на ЛС, как съм направил светещите пана в банята. Много е просто:
- отиваш в склад за AL профили и купуваш бяла AL кутия 20/40 (продават се на прътове по 6 метра)
- купуваш пластмасови ъгли за кутията (в моят случай 8 бр.)
- отиваш в склад, където продават поликарбонатни и плексигласови плоскости и търсиш плексиглас опал, сиреч матов. Не зле да имаш някакви предварително взети мерки.
- вземаш една шепа самопробивни види с голяма периферия или т.нар самонарезни види копче.
- вземаш куки с фишери 6-ца, за да ги окачиш на тавана. Все пак трябва да се свалят.
- взимаш led пури, които да сложиш зад паната, ако желаеш де :wink:

Режеш профилите по размер, на прав ряз. Сглобяваш ги с ъглите. Режеш плексигласа по-голям от рамката, или колкото рамката по твой избор и го разпределяш. След това го захващаш с видите, които предварително си боядисал в бяло, за да не изпъкват на плексигласа. На алуминиевата рамка монтираш някакви планки, за да я закачиш на куките. Аз използвах кабелни обувки. :-D
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Преустройство на гарсониера..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: