• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
рашкета - специалист
Всичко много ми харесва, само се чудя за какво ти е тая ХИ?Каква работа ще върши зад кашона и няма ли да я понарушиш при захващането на конструкцията???
jekasus - майстор
рашкета написа:
Всичко много ми харесва, само се чудя за какво ти е тая ХИ?Каква работа ще върши зад кашона и няма ли да я понарушиш при захващането на конструкцията???
Ставаме двама :-D
martobas - специалист
Здравейте, колеги!
Да уточня нещо, това не е точно хидроизолация, а е Теракол на Боро. Имаше фуги по ъглите и реших да ги подмажа, стената е северна. Ако има някакъв теч отвън на вътре, поне да го спра, до колкото е възможно. Освен това, когато купих апартамента м/у коминното тяло и стената имаше сериозна фуга, от която духаше, и която запълних с полиуретаново лепило на Сика и също подмазах.
Като стана въпрос за гипсокартон....
Изображение
Започнах и стената към WC-то, ама и утре е ден.
martobas - специалист
Понякога, като се закучи нещо...
Малка изненада със захващането на UD профила на тавана, почти по цялата му дължина :censored:
Изображение
За това събрах два профила, за да преодолея арматурите.
Изображение
Резултатът...
Изображение Изображение
martobas - специалист
Канал за чистата вода. Утре майсторът ще прекарва тръбите. Интересното е, че това изкъртеното е 5 см. стена, която е преди външната стена :?
Изображение

Изображение
Днес свърших със стените в спалнята (бивша кухня). Сложих ватата и два реда гипсокартон. Взех нивата за тавана.
Имам едно питане: Вентилационни отвори трябва ли да има на гипсокартона, за да диша стената? Ако Да, колко да са големи и къде трябва да са.

Едно залезче за лека нощ...
Изображение
martobas - специалист
Още малко снимки, лека по-лека напредваме...
Изображение Изображение
Изображение Изображение
При втория ред гипсокартон две от фугите се срещнаха, ама ще го преживея...
Изображение Изображение
Малко реклама :-D
Изображение
stenmark - специалист
Нищо лошо,но тия насрещни цд не спасяват положението.Прави си скарата през 50см.Иначе поздравления за двата пласта картон.
bagera1 - специалист
Може и да няма проблеми, при мен и след земетресенията няма ядове, няма напукани фуги(късите)
martobas - специалист
За тавана ли иде реч?
Окачвачите съм ги хванала с по два метални дюбел анкера, не съм използвал фабричните уши на окачвачите, защото след време може да поддадат и да висне тавана.
https://www.youtube.com/watch?v=xfnCojacrk8
martobas - специалист
Време е да се гради, малко по малко...
Иззидах 15 см. Итонг от едната страна на носещата стена, където ще е кухненският бокс. След иззиждането остана отвор 79 см., така че си струваше да изкъртя 13 см. зъб от другата страна на стената.
Изображение Изображение
Ето ме и в действие на гипсокартона. Така и така ми е празна главата, поне да подпира плоскостта :lol:
Изображение
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Преустройство на гарсониера..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: