Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Chefo77 - майстор
Не зная как измерваш положителния ефект, но с декоративни плочи е почти нулев. Те затова се водят декоративни, не топлоизолиращи. Не бъди като онези, които лепяха по стените 3 мм "революционен" депрон вместо сериозна изолация и ефекта беше само в мислите им.
Целта не е да те откажем, а да помогнем все пак. А това няма как да стане, ако подкрепяме грешните решения.
hasko100 - специалист
Започнах с лепенето на тапети, след като четох малко инструкции.Май не улучихме тапетите, ама на лято ще ги сменим

Прикачен файл

SAM_1090.JPG
hasko100 - специалист
това е почти завършен вид, останалото е за лятото.След тази "интервенция" разхода на пелети намаля с почти един чувал- все е нещо.Още има влага и се надявам за положителен резултат, след като поисъхне. [-o<

Прикачен файл

SAM_1104.JPG

Прикачен файл

SAM_1102.JPG
hasko100 - специалист
Ремонта за сега приключи, свърши отпуската.Тавана залепих с 2 см. стериопор и върху него залепих декоративните плочи.Спестих си едно мазане и боя. Стените ги изравних и с две ръце Ц200 за основа, залепих тапети.Няма шпакловка върху стерипора, само заравних фугите.Ще видим колко време ще издържат :? .

Прикачен файл

SAM_1134.JPG Това е завършен вид, а луничките изобщо не топлят и няма опасност от инциденти
nnddnn72 - напреднал
Здравей hasko100,
а с какво се топлиш?
Пелетна камина или пелетен котел?
Моля за впечатления от всякакво естество ( ефективност, разход и т.н. )
Поздрави!
nataliq - помощник
hasko100, много добре се е получило, браво.
martobas - специалист
Защо смятш, че не би се справил с гопсокартона? Просто трябва да си направиш добре нивата на тавана, да прочетеш малко информация в нета и да гледаш клипове. Аз сам си редих профилите, ватата, гипсокартона, окабеляването и т.нат. И аз бях скептичен, но съм доволен от резултата, а и спестих пари за майстори. Не се подценявайте. :)
prascho - майстор
Логиката сочи, че за човек с две леви ръце би трябвало ГК да е по-лесния метод в сравнение с полагането на ТИ. При ТИ си трябва ръка за шпакловката. Да не говорим, че полагане на ТИ на таван си е трудоемко дори и с пяна. Таванна шпакловка с мрежа също не е лесен процес. Пък една фуга на ГК все ще се нагласи някак си. Може да ползваш наименованието ЕПС вместо "стерипора" :). В твоят случай си далеч от понятието "направена ТИ". Препоръчвам ти да купиш белезници на внучката, щото тоя тапет няма да изкара дълго.

П.П. Къде я видя тая влага между тапета и ЕПС и между декоративните пана и ЕПС не знам...Всъщност ЕПС си е чист изолатор. Аз не правя разлика между ЕПС и ХПС. И двата материала са паронепропускливи. При добра дограма влагата се задържа в помещението.

Положителното в твоят случай - хубаво е, че не си шпакловал. Шпакловката ще напука. Листовете ЕПС се разминават поне с 20-30см. При прозорецът също се полага ТИ по различен начин. Външният ъгъл също. Е освен да кажа право за далновидността ...
bagera1 - специалист
Прасчо изтрещя :-D що да е с две леви ръце човекът, хубаво е станало :?
До колкото знам и гипскартонът се шпаклова цялостно :lol: нали?
За ефект от 2см ТИ няма да коментирам, имам наблюдения и става
kozl - майстор
Ефект ще има ли, няма ли :? При всички положения ще има. Защо повечето се хващат за абсолютното, за ефективносста :?
Нормално е ако тавана е неизолирана стоманобетонова плоча-покрив ефекта да е мно-о-ого толям. Относително много толям. И при съществуваща изолация относително по малък ефект. И ако сградата е многоетажна ефекта е в зависимост от субекта. Т.е. в зависимост от това как се топлят съседите.

Тема "Изолация на таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: