Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
prascho - майстор
привет,

През последните дни се хванах да разчиствам двора. Подреждам едни стари строителни материали, като се налага да изхвърля част от прогнили тухли в сметище. Днес баща ми взе найлонови строителни чували /скъпички ми се виждат, ама няма как/, които мисля да напълня. С фирма не ми се занимава, /едва ли ще са повече от 10 чувала/, защото сигурно ще ме одерат. В нета гледам този блог:

http://ivan.haralanov.com/%D0%BA%D1%8A% ... 1%86%D0%B8

Питането ми е, има ли сметище за строителни отпадъци във близост до ж.к. Люлин /поне в западна София/? Каква е цената за изхвърляне в сметище? Предполагам цената е на тон /килограм/...

П.П. Не искам да се стига до цитираната в сайта схема:

" -Замаскиране на свалената мазилка, като битов отпадък в найлонови пазарски торбички;
-Среднощна акция за позициониране на ненужната тоалетна чиния/биде в лунната сянка на контейнера за битови отпадъци;
-Крайградско родео със запълване на крайпътното дере с пакетиран строителен отпадък;"
nv952 - майстор
И аз имам такава дилема :?

До колкото разбрах това е в София или около нея?
При нас в Бургас има опция че строителни материали до 3 кубични метра се извозват безплатно ако е в рамките на града
Трябва да се обадиш предварително на един телефон и да се разбереш кога може да дойде камиона с багера да ги вземат.
Задължително трябва да са в чували.

При вас няма ли нещо такова?
prascho - майстор
Стига де. Все пак това е България. Няма нищо без пари. В общината ако ида, трябва да чакам за контейнер сигурно и да се сблъскам с корумпираната бюрокрация. Ако мина през частна фирма, допускам, че ще е скъпо.

П.П. Ако единствения избор е Връждебна, то един курс ще ми е около 30км /около 8-9лв гориво/. При два курса.... Ама колко взимат в сметището?
crez - майстор
prascho написа:
Стига де. Все пак това е България. Няма нищо без пари. В общината ако ида, трябва да чакам за контейнер сигурно и да се сблъскам с корумпираната бюрокрация. Ако мина през частна фирма, допускам, че ще е скъпо.

П.П. Ако единствения избор е Връждебна, то един курс ще ми е около 30км /около 8-9лв гориво/. При два курса.... Ама колко взимат в сметището?
Все пак сме в ЕС, това са нейни изисквания. Звънни един телефон и се информирай какво толкова? На друго място няма да ти приемат стр.отпадък. На времето съм хвърлял с ремаркето и колата стр.отп. на сметището (нямаше такова депо) На кантара претеглиха колата с пълното ремарке, след това празна и платих някакви стотинки.
lov - майстор
Аз преди няколко години ползвах контейнер за строителни отпадъци. Слагат ти го за 15 дена и плащаш 50 и нещо си лева. Ако си успял да го напълниш по рано се обаждаш да го изхвърлят и съответно си плащаш отново ако имаш още за изхвърляне.
Услугата е на фирмата по чистотата. Излезе ми по евтино от колкото да карам с ремарке до сметището щото и двата варианта ги проиграх. А и не ти трябват чували и изсипваш начраво с кофите.
Та нищо не ти пречи да удариш едно телефонче и да провериш. За питане пари не вземат пък и не боли. :lol:
stiv1961 - майстор
В момента правим ремонт на покрива на входа, за една седмица платихме 20 лв. за контейнер, Докараха го, зелените натовариха боклуците и вчера дойдоха пак, качиха си го на камиона и заминаха на някъде :)
sstefanov - майстор
Днес получих един комплект с 2 диска и едно DVD на Boris Blank, страхотен е!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HmVDHZdtmk8[/youtube]
nv952 - майстор
sstefanov написа:
Днес получих един комплект с 2 диска и едно DVD на Boris Blank, страхотен е!
Ми честито! :)
Обаче каква е връзката с изхвърлянето на строителни отпадъци :?

Тема "Изхвърляне на строителни отпадъци къде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: