Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
nikolov333 - майстор
Не точно..моя апартамент е в другото крило на входа и е с различно разпределение...но една преградна стена от плътни единички си я няма при мене и от 15-тина години няма проблем, но трегера над нея е 70/30см и има сигурно 500 кила желязо ф35 в него..та не вярвам да мръдне. Блока е на 3-ри етажа и горните над мен също са ги махнали тези стени! Виж у нас как е... http://forum.napravisam.bg/viewtopic.ph ... 20#p713675
vgeorgiev - специалист
nikolov333 написа:
...
Иска да усвоява терасите и се наложи да усилим единия ъгъл с горен трегер, който да носи тухлите от ЕПС 25/30/60, понеже иначе терасата буквално вибрираше докато ходиш.
Прикачен файл:
IMG_20150820_105657.jpg
Прикачен файл:
IMG_20150820_105711.jpg
Утре ще кача снимки, как градим..
Не ми стана ясно този "трегер" кое го държи . Май терасата ?
nikolov333 - майстор
Този е със странични колони в двата края на трегера и стената между тях е носеща от плътни единички.. затова подпряхме допълнително с тая колона на ъгъла понеже махна тухлите между двете колони в дясно..иначе си е така проектиран и се държат и терасите в него .. #-o Едвам го спрях..понеже искаше да кърти и тая колона в средата..и щеше да стане голям проблем.. :axe:

Прикачен файл

IMG_20150818_101821.jpg
IMG_20150818_101821.jpg (48.09 KиБ) Видяна 1514 пъти
vgeorgiev - специалист
Знам за какво ми говориш. Хоризонталните греди където няма прозорци са по около 50 см високи и са широки колкото единичка тухла.
И аз видях на едно място арматурата на такава греда. Беше малко по-дебела от тръба 1/2". Не съм строителен инж... но според мен няма проблеми да се премахнат стените от единички тухли.

От снимките не ми става ясно външните стени колко са дебели. При мен са от около 40 см. тухла единичка на ширина + на дължина. такава стена не бих пипнал. А за къртенето на бетона абсурд... Не съм къртил ниакакъв бетон, дори и за да прекарам някое гофре.

Да те питам как се справи с окачения таван. Панелите са кухи и е почти невъзможно да се забие анкер-дюбел.
nikolov333 - майстор
Бях писал някъде в една тема където питаше за дюбелите, но сигурно не си го видял а и аз не я намирам в момента.. В общи линии с тези дюбели от снимката и с много псуване.. :partyman:

Прикачен файл

IMG_20160113.jpg
IMG_20160113.jpg (49.06 KиБ) Видяна 1483 пъти

Тема "Основен ремонт на стар тухлен апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: