Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
nikolov333 - майстор
Та, понеже не бях открил форума, когато ремонтирах апартамента ми, сега реших да публикувам малко снимки от ремонта на съседа, който се зарази от мене :mrgreen: с наивния мерак на незапознатите с проблемите на такива преустройства и с идеята, че печели добре, реши да прави пълен основен ремонт на наследствения си апартамент ..
За начало разруши всички вътрешни стени..апартамента е на 1-ви етаж в 3-ри етажен блок с носещи трегери и колони и кухи панелни модули за подовите плочи, така че конструкцията позволява такива волности :axe:
Прикачен файл:
IMG_20150818_101846.jpg
Прикачен файл:
IMG_20150818_101821.jpg
Прикачен файл:
IMG_20150818_101901.jpg
Иска да усвоява терасите и се наложи да усилим единия ъгъл с горен трегер, който да носи тухлите от ЕПС 25/30/60, понеже иначе терасата буквално вибрираше докато ходиш.
Прикачен файл:
IMG_20150820_105657.jpg
Прикачен файл:
IMG_20150820_105711.jpg
Утре ще кача снимки, как градим..
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Благодатна тема, благодаря за споделянето. Очаквам
dadko - майстор
Сериозно начинание. Я качи една картинка на плана, който е измислил - как ще го префасонира? Преди-след. Драсни една схемичка проста.
nikolov333 - майстор
dadko написа:
Сериозно начинание. Я качи една картинка на плана, който е измислил - как ще го префасонира? Преди-след. Драсни една схемичка проста.
Преди..
Прикачен файл:
predi.jpg
predi.jpg (38.13 KиБ) Видяна 3991 пъти
След..
Прикачен файл:
sled.jpg
sled.jpg (35.99 KиБ) Видяна 3991 пъти
Честно казано идеята да местим тоалетната не ми харесва, понеже ще вдигне нивото на коридора и на целия апартамент поне с 5 см. заради тръбата, която трябва да отиде до старата толетна по пода на коридора, но комшията е решил така и не взима от дума :axe:
Последна промяна от nikolov333 на съб авг 22, 2015 12:18 am, променено общо 3 пъти.
nikolov333 - майстор
И обещаните снимки от днес..
Прикачен файл:
IMG_20150821_142512.jpg
Прикачен файл:
IMG_20150821_142715.jpg
Прикачен файл:
IMG_20150821_170110.jpg
Прикачен файл:
IMG_20150821_160854.jpg
Прикачен файл:
IMG_20150821_155803.jpg
Тука ще има един проблем с големия отвор на прозореца и понеже бърза, няма време да кофражираме и да излеем щурц над прозореца. Иска да ползваме от готовите тухлени щурц-ове запълнени с мозайка на 3м. Утре ще се зорим да ги укрепим с винкели понеже иначе провисват от тежеста си..
Ако някой има идеи помагайте.. :partyman:
dadko - майстор
Тази Г-образна спалня не е замислена много добре. Какво ще има в чупката над дрешника?. И през нея да се минава за банята ??? Нещата вместо по-добре- ги е направил по-зле. Хубаво- усвоява горната тераса, слага между тази стая и банята дрешника...
KingLin - майстор
И на мен нещо не ми допада новото разпределение. Стаите преди ако не са били някакви килийки са много по добре от колкото сега. Човека явно иска простор и отделно ВЦ за детето ама габровската ми душичка нещо се муси на това разхищение в хола. Освен ако не се правят всяка вечер банкети.
ZMeyGorianin - майстор
"Разни хора - разни идеали" - щом му харесва на собственика такова разположение, нека си го прави, стига да не нарушава стабилноста на сградата!

Аз пък не съм привърженик на огромните спални :) ! Да затвориш 1/3 от жилището с помещение, което се ползва само вечер за спане не ми се струва рационално!
egomen66 - майстор
Трeгерите по тавана ще се обличат ли , или таваните ще се изпънат на тяхното ниво. Ще се получи височина около 2,4 и това без замазка . Ако се вдигне нивото на замазката заради заустяването на втората тоалетна какво се получава като височина. #-o

Прикачен файл

bg_cached_resized_2408bd73bf6e20ce127d5310b3d0f6f3.jpg
bg_cached_resized_2408bd73bf6e20ce127d5310b3d0f6f3.jpg (66.15 KиБ) Видяна 3936 пъти
8180 - майстор
Що ми се струва, че това конструктивно преустройство (наречено "ремонт") изисква съответни документи.
Вероятно, при тяхното изготвяне/набавяне биха се коригирали някои недомислици.

Тема "Основен ремонт на стар тухлен апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: