Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
шоп - майстор
Това определено не е ремонт, а променяне конструкцията на сградата: отливане на горен трегер, колона, направа на нова тераса!!!
Дано съседът има всички документи и подписи от всички съседи, защото преустройството касае конструктивно и визуално сградата.
Kasap - специалист
Мнда... един крив съсед и туко виж - цъфнал Цацаров на вратата. Пък и цялото преустройство е с твърде съмнителна стойност, особено предвид инвестираните средства...
jekasus - майстор
Като гледам са изкъртили и тухли -единички, от външни стени на апартамента(личи по колона на терасата), по спомен, стена 25см от тухли -единички се явява като носеща.
Такъв ремонт трябва да има проект. Ако някой пише жалба в общината, да не се обиждат...
nikolov333 - майстор
За разположението и проекта сте прави и аз му казвам да го преосмисли и да се съветва с конструктор..поне, ама не чува :axe:
Опитвам се да го съветвам това, което прави да е максимално подсигурено...за да не гледаме репортажи за първия напукан поради преустройство блок..не дай боже. Затова го накарах да усилим терасата с долния трегер и да градим с тухли от EPS 60/25/30 а колоната там е по скоро за да подпира горния и долния тргер..Конструктивно този ъгъл не е имал стена там и се носи от две странични колони.
Вътрешните стени в целия апартамент бяха с единични тухли и нямаше една успоредна на другите..затова ги елиминирахме и понеже ел.инсталацията ще е с гофрета, ще градим новите изправени стени на същите места с итонг 12см за по лесно вкопаване. Не знам итонга има ли носещи характеристики, но се надявам да няма проблем. Блока е строен 1960 г. и даже в общината му нямат плановете :mrgreen:
П.П.У нас терасата е затворена с окачена фасада с разрешение от общината и конструктивно становище.
Последна промяна от nikolov333 на съб авг 22, 2015 10:48 pm, променено общо 3 пъти.
nikolov333 - майстор
И още снимки от днес..Усилихме щурцовете с два 60х60 винкела, съединени на "Т" и ги продължихме до ъглите на стената с шина 60х5 като в двата края покрай стените ще кофражираме 10х25 с арматура и бетон за да фиксираме стените.
Прикачен файл:
IMG_20150822_151938.jpg
Прикачен файл:
IMG_20150822_151949.jpg
Прикачен файл:
IMG_20150822_152530.jpg
Прикачен файл:
IMG_20150822_152007.jpg
Прикачен файл:
IMG_20150822_155034.jpg
Kasap - специалист
nikolov333 написа:
За разположението и проекта сте прави и аз му казвам да го преосмисли и да се съветва с конструктор..поне, ама не чува :axe:
Опитвам се да го съветвам това, което прави да е максимално подсигурено....
Абе вие т@шак си правите, ама тук има нарушение на поне 5-6 закона и работата си е направо за прокурор. Поне можеше с хюненбеци да се обезопаси конструкцията. Не дай боже едно земетресение да тръсне... :?
nikolov333 - майстор
Kasap написа:
nikolov333 написа:
За разположението и проекта сте прави и аз му казвам да го преосмисли и да се съветва с конструктор..поне, ама не чува :axe:
Опитвам се да го съветвам това, което прави да е максимално подсигурено....
Абе вие т@шак си правите, ама тук има нарушение на поне 5-6 закона и работата си е направо за прокурор. Поне можеше с хюненбеци да се обезопаси конструкцията. Не дай боже едно земетресение да тръсне... :?
Хич не е т@шак за мене и аз съм закъхърен, затова приемам веднага идеяата с хюненбеци-те. Още в понеделник ще сме ги наредили.. Кажи само през какво разстояние и благодаря за идеята #-o
egomen66 - майстор
Вие ги наредете тези хюнебеци , колкото се може по нагъсто. Най-вече за ваше успокоение. Че това не е една плоча , а два етажа отгоре.Писал съм ти на ЛС. :partyman:
Kasap - специалист
Абе каквото и да сложите все ще е по-добре, че вие съвсем аджамийската...
Че и "колоните" са от тухла /до колкото виждам/. Добре че не сме ви гледали по новините още.
nikolov333 - майстор
Kasap написа:
Абе каквото и да сложите все ще е по-добре, че вие съвсем аджамийската...
Прав си затова приемам всички съвети..Проблема в нашия град със така наречените "майстори" е много сериозен. Известните имат работа с месеци напред и трудно ще се намери някой, който да се захване преди януари 2016 г. :rolleyes: И понеже виждаш какво е положението, януари вътре сняг ще ринем :lol: затова съм се хванал с двама шерпи, да докараме нещата до дограми. Другата седмица могат да монтират, пък после го оставям да търси бригада зидаро мазачи, само ще им давам посоките с лазера, че това изобщо не е мой бизнес и печеля по-добри пари от ремонтните изчислени в квадратни метри и кубици :vom: Просто имам горчив опит с моя ремонт и "майстори" и познавам конструкцията на блока от личен опит :-D Тая седмица ми беше свободна, така че натискаме и до другия петък съм приключил. :drinkers:

Тема "Основен ремонт на стар тухлен апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: