Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
nikolov333 - майстор
egomen66 написа:
Вие ги наредете тези хюнебеци , колкото се може по нагъсто. Най-вече за ваше успокоение. Че това не е една плоча , а два етажа отгоре.Писал съм ти на ЛС. :partyman:
Само да ти обясня, по горе писах, че конструкцията на блока е с трегери и кухи подови панели така че реално на трегерите им тежат само единичните стени на двата етажа отгоре + кухите панели, които са 350 х 80 х 12 и вътрешно са с кръгли кухини 10 см с напрегната армировка + обзавеждането, което е върху тях, а трегерите и колоните са така яко армирани, че у нас където се виждаха, заради лошото кофражиране от едновремешните "кеч-аджий" съм се плашил, колко са нагъсто и с какви диаметри са арматурите. На око по спомени са минимум 28-30мм (има и по дебели) по 3-4-ри пръта в долния край на трегера, а вътре още колко има не ми се мисли :shock:
Последна промяна от nikolov333 на нед авг 23, 2015 12:04 am, променено общо 1 път.
egomen66 - майстор
egomen66 написа:
Трeгерите по тавана ще се обличат ли , или таваните ще се изпънат на тяхното ниво. Ще се получи височина около 2,4 и това без замазка . Ако се вдигне нивото на замазката заради заустяването на втората тоалетна какво се получава като височина. #-o
Писал съм на ЛС.
nikolov333 - майстор
egomen66 написа:
Трeгерите по тавана ще се обличат ли , или таваните ще се изпънат на тяхното ниво. Ще се получи височина около 2,4 и това без замазка . Ако се вдигне нивото на замазката заради заустяването на втората тоалетна какво се получава като височина. #-o
Ами няма да се обличат, ще ги изправим според стените с вар или машинна мазилка и реално няма да има проблем с височината понеже има само един в средата на хола където беше стената между старата спалня и хола и само той ще се вижда, а и е достатъчно висок. Днеска дойде ВИК майстора и твърди, че нямало да се вдигне нивото с повече от 3см, заради тръбите..а пода си има и денивелаций, така че за да го изравним ще трябва да направим поне 5 см. замазка, но и старото ниво беше толкова. У нас имам един огромен трегер в средата на хола към 70 см. и с триста зора свалих нивото под него до 205 см. като свалих нивото на целия апартамент, което остана по-ниско от стълбищната площадка и после свалих и нейното. :drinkers:
А това е резултата от моя ремонт, който "вдъхнови" и комшията..та и аз съм минал през подобно, че и по-сериозно от неговото положение и ако сега ми предложат да почна от нулата за да го докарам до-тука директно сменям местоживеенето :finga:
Прикачен файл:
трегер.jpg
П.П. Трегера у нас на мен не ми пречи, ама комшията като идва на гости си свива врата, като минава под него :-D
nikolov333 - майстор
И втората тераса е на щурцове..замислих се с какъв материял и как да завършим останалата част от стената до горната тераса, като тя е открита и отгоре ще има сняг зимата. Ще мажем тавана с хидроизолация на "Сика" и отдолу вата с зелен гипс картон, но в EPS тухлите дюбел не хваща май..не знам дали ще държи с монтажен силикон или някакъв "химически" :?:
Прикачен файл:
IMG_20150823_111739.jpg
Прикачен файл:
2.jpg
П.П. По-малката тераса е готова. Това завършване от щурца до горната тераса си е голямо :vom: понеже уплътнявахме тухлите и всяка е рязана на различен размер.
klomo - специалист
Ей заради подобни теми, предпочитам къщата!
nikolov333 - майстор
klomo написа:
Ей заради подобни теми, предпочитам къщата!
И аз ама апартамента е в идеалния център на града а за 60000 лева няма да купиш къща на такова място.
klomo - специалист
По-добре в покрайнините отколкото в центъра на .....
Гледам хората от провинцията как се напъват към центъра на София, нали преди години е било нещо недостижимо. И почнали да ми обясняват как София била село.
Стана село като дойдоха селяните с тяхното ниво и навици. Поне жените им са дашни с големи цици и евтини (колкото и да е грубо).
Щом човек от малък град покрай София му направило впечатление за поведение и странно изглеждащи хора от кръвосмесителни бракове по селата, смятай.

Дебилно е си дадеш парите жилище конструирано от човек, който може чете и пише и после да дойде някакъв си и да си маха стени и слага как му е кеф.
На твоя приятел му пожелавам етажът над него да застане на неговия, пък той където може.
nikolov333 - майстор
Той дявола си няма работа защото си има помощници.. :snakeman:
veribela - специалист
klomo написа:
Стана село като дойдоха селяните с тяхното ниво и навици. Поне жените им са дашни с големи цици и евтини (колкото и да е грубо).
Повече от грубо е.
Не можеш да слагаш всички под един знаменател.

Вероятно имаш много близък роднина от село и въз основа на лични наблюдения правиш комплексарските си изводи.
Добре, че дойдоха кадърните от село, че кореняците софиянци както ги мързи да бачкат...
KingLin - майстор
klomo написа:
По-добре в покрайнините отколкото в центъра на .....
Гледам хората от провинцията как се напъват към центъра на София, нали преди години е било нещо недостижимо. И почнали да ми обясняват как София била село.
Стана село като дойдоха селяните с тяхното ниво и навици. Поне жените им са дашни с големи цици и евтини (колкото и да е грубо).
Щом човек от малък град покрай София му направило впечатление за поведение и странно изглеждащи хора от кръвосмесителни бракове по селата, смятай.

Дебилно е си дадеш парите жилище конструирано от човек, който може чете и пише и после да дойде някакъв си и да си маха стени и слага как му е кеф.
На твоя приятел му пожелавам етажът над него да застане на неговия, пък той където може.
Груб си наистина. Ама колкото и да е грубо вие пък "кореняк" софианци (макар че се съмнявам твоя корен да е точно от София) сте "Я не сакам мене да ми е добре, я сакам Геле да му е зле." На тебе кво ти е направил човека че да го кълнеш така не ми е ясно. Остави да го кълне комшията му. Принципно си прав ма станалото станало. Достатъчно ни кълнат мангалите че да почваме и ние да се кълнем помежду си.

Тема "Основен ремонт на стар тухлен апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: