Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
didoni_ - специалист
Здравейте,имам проблем с южната тераса,която е на 5ет. предпоследен-открита.
Преди 2 години купих жилището и беше с паднало парче от горе където е тръбата за оттичане,когато миеха горната тераса и/или при дъжд всичката вода през мазилката се стичаше на моята.Казах от горе на собствениците(пенсионери) да си поправят терасата,като ги доведох да видят моята,те отвърнаха:на нас не ни пречи.
Домоуправителя и той нищо не направи по въпроса.



Замазах го,сложих водобран и стана екстра,но ето сега след 2год. какво е

Прикачен файл

20150929_000115.jpg

Прикачен файл

20150929_000048.jpg

Прикачен файл

20150929_000048.jpg
didoni_ - специалист
Не би ли трябвало той да си я направи отгоре :? :?:
kozl - майстор
Терасите са както частни, така и общи части. И аз не знам юридически как може да се сдъвчи проблема. Но стигнеш ли до юристи, при тях е голямо блато.
Едно е сигурно трудно ще накараш някой де му не пука да си направи ремонт.
Най-виновен в случая е строителя, но и него върви го гони, особено ако гаранцията е изтекла.
vk - специалист
Може ли със замазване да решаваш проблемите, на практика ги скриваш под мазилката , но не за дълго.
Поправяш водосточната тръба на съседите и твоята, уплътняваш качествено и така. След като те не искат да инвестират, правиш го ти.
Снимките са ужасни- нищо не се вижда.......
didoni_ - специалист
vk написа:
Може ли със замазване да решаваш проблемите, на практика ги скриваш под мазилката , но не за дълго.
Поправяш водосточната тръба на съседите и твоята, уплътняваш качествено и така. След като те не искат да инвестират, правиш го ти.
Снимките са ужасни- нищо не се вижда.......

Какви водосточни тръби?
Става дума за фугите на съседа от горе,там просмуква дъждовна вода и цялата плоча под него в мазилката.Снимките се увеличават :-D
kozl - майстор
Ако се разчита на фугите м-у плочките........ Трябва си хидроизолация.
Най-вероятно си снимал през нощта. И горната тераса завършва с борд подзидан с газобетон и облицован с плочки. И да не е така направено резултата е същия.
Терасите къде заусват във водосточната тръба или през барбакани се изливат пред фасадата?
nikolovvd - майстор
Имаш два три варианта, но трябва да се изпълнят при съседите горе.
1. Можеш да им махнеш плочките (теракот или гранитогрес) от тяхната тераса, да направиш хидроизолация и да им сложиш нови плочки. При всички положения няма да е по-малко от 30 лв. на кв.м.
2. Можеш да положиш хидроизолация върху плочките в момента. Има прозрачна на Сика, но е на добра цена - около 160 лв. за бака и в зависимост от полаганата дебелина може да стигне от 10-15 метра.
3. Можеш да опиташ само да минеш фугите с една течност на силиконова основа, която се полага върху готовите фуги, за да не поемат от водата и да не си променят цвета.
Според мен обаче при съседите ти има проблем освен с фугите и с плочките. Ако е ползвано лепило от рода на CM 11, което е по-скоро за вътрешна употреба в сравнение с СМ 16 или СМ17, които са мразоустойчити и са подходящи и за външна употреба. От друга страна са относително по-пластични, т.е. понасят по-добре температурните разширение и свивания през Лятото и Зимата. Та с други думи може да има отлепени плочки и липсващи части от фугите. Като добавим и лоша или липсваща хидроизолация, резултата го виждаш на снимките.
mitashki911 - специалист
nikolovvd написа:
Имаш два три варианта, но трябва да се изпълнят при съседите горе.
1. Можеш да им махнеш плочките (теракот или гранитогрес) от тяхната тераса, да направиш хидроизолация и да им сложиш нови плочки. При всички положения няма да е по-малко от 30 лв. на кв.м.
2. Можеш да положиш хидроизолация върху плочките в момента. Има прозрачна на Сика, но е на добра цена - около 160 лв. за бака и в зависимост от полаганата дебелина може да стигне от 10-15 метра.
3. Можеш да опиташ само да минеш фугите с една течност на силиконова основа, която се полага върху готовите фуги, за да не поемат от водата и да не си променят цвета.
Според мен обаче при съседите ти има проблем освен с фугите и с плочките. Ако е ползвано лепило от рода на CM 11, което е по-скоро за вътрешна употреба в сравнение с СМ 16 или СМ17, които са мразоустойчити и са подходящи и за външна употреба. От друга страна са относително по-пластични, т.е. понасят по-добре температурните разширение и свивания през Лятото и Зимата. Та с други думи може да има отлепени плочки и липсващи части от фугите. Като добавим и лоша или липсваща хидроизолация, резултата го виждаш на снимките.
Или някой от горните или добър адвокат при което горните собственици ще платят и делото :?
Neno Er - специалист
Нема спасение братче от такива изкукуругали пенсионери. И аз съм пенсионер, ама за сега съм с акъла си. :lol:
Единственият начин е. Качваш се горе, оглеждаш какви са причините, питаш дъртите дали ти разрешават и правиш ремонта. Аз това съм го правил вече веднъж, а човека отгоре беше млад и ме гледаше умно. Е, все пак черпи едно кафе. :-D

Тема "Подмокряне на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: