Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
zack - специалист
Сега имам едно питане :? На снимката се вижда как искам да го направя. Синята линия е вече готова стена.
Нея сме я изградили. Там имаше врата. Със жълтите линии сме започнали да изграждаме стените.
Едната да изправи тази от тоалетната, а другата да прегради и оформи мокро помещение.
Това, дето пише, че го няма, ще е врата към банята и тоалетната, които ще са общи, но стената между тях ще остане около 1 метър.
Гредата, които ги разделя няма да се пипа, но тя е на височина над 2 метра. Баньотоалетната ще стане интересна, но това не ме притеснява.

Питането ми е, защото съм лаик, но пък се притеснявам, да градя ли тия двете с жълтото с плътните единички? :?
Проблем ли е, защото височината е 3.05 метра, та се чудя, да не стане много тежко? Може да е смешен върпос, но все пак да си питам :?

P.S. Ще се допитам и до проектант, ама след няколко дни, че не е тук в момента :drinkers:

Изображение
nikolov333 - майстор
В старите блокове от 60-те години на миналия век :) има едни конструкции с подови панели с напрегната армировка..без плоча. Като гледам може и да са подобни при тебе. Принципно е по-добре да се зида с итонг, когато се зида на цяло с него, понеже е по-лек, но кърпежи не стават добре. Тези блокове са направени с много трегери и колони и яка армировка, така че да носят конструкцията а преградните стени са от плътни единични тухли..виж в тази тема...http://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?f=17&t=51583
zack - специалист
nikolov333 написа:
В старите блокове от 60-те години на миналия век :) има едни конструкции с подови панели с напрегната армировка..без плоча
Този блок е от 1936/1937 г. Станал е готов за Симеончо, баш по царско време :-D Харесва ми около 100 пъти повече, от новия, в който живеем в момента #-o

Опитах се да сметна, тухлите ще са около 140 повече, т.е. около 400-500 кг. със зидарския разтвор и т.н.
Защото имаше доста врати. Притеснява ме само тая преградната стена, дето не е над стена/греда, ама май проблемът е в мене :? Много се филмирам :?
То само мазилката дето свалих тежи повече, защото беше 2-3 см. дебела, а новата няма да е такава :?

Та въпросът е, като съм почнал със старите тухли(плътни единички), за да не ги изхвърлям, да си довърша стените с такива,
защото имам в мазето доста, или да търся по-лек материал :?
nikolov333 - майстор
Няма смисъл да олекотяваш на толкова къса стена..слагай си тухлите. Иначе може да се направи и долен трегер, ако има нужда, но това си е филм вече... :drinkers:
Pooh - майстор
nikolov333 написа:
Иначе може да се направи и долен трегер, ако има нужда, но това си е филм вече... :drinkers:
Я кажи за "долния трегер" - точно в такъв случай - къде се връзва и как, на кое предава усилия и какъв е точно смисъла да се прави? :wink:
Май си чувал нещо за обратна греда, не не си сигурен какво?
nikolov333 - майстор
Може и обратна греда да е..не знам. Идеята ми е да стъпи на две опорни точки в краищата си например на трегерите под стените, ако има такива разбира се, макар че рядко има смисъл при нормална дебелина на плочата. Говоря за случаи с тънки подови плочи и панели с тежки преградни стени по дължина или ширина на стаята..макар, че едва ли има луд да си прегражда с двойни плътни единички стаята при такъв избор на леки съвременни материали..Това по-долу аз го съчиних #-o без претенции за правилна конструкция..Просто терасата в този ъгъл "виси" и го сложихме, колкото колоната с трегера да "отнема" от товара на стените, макар че зидахме с ЕПС-тухли..и имаше ефект

Прикачен файл

IMG_20150820_105711.jpg
kozl - майстор
Подпираш конзолите с колони. Ще преместиш момента в конзолата там де армировката е по-слаба. И в това дето си отлял до колоната, важното е как си наредил армировката щото може да е само топуз бетон.
nikolov333 - майстор
Може и по-добре, но това стига в случая, колкото да подпре ъгъла отпред.. Иначе терасата е на първи етаж и лесно може да се подпре отдоло с нещо като хюненбек, но съседа не разреши и за сега поне така ще е...
zack - специалист
Все пак реших близо 2/3 от двете стени да ги нарпавя с Поротерм 12 N F или нещо подобно.
Много лесно става и по-право. Ако знаех, че тия тухли са толкова яки, щях да направя цялата стена такава,
без тази най в ляво на снимката, ама нищо :mrgreen:
Пък и после по-малко мазилка ще иде. Само днес трябва да ми изхвърлят към 2 тона мазилка от тия
никакви стенички, дето ги разбутах :? Представям си сега като сваля тая на банята и тоалетната,
колко още ще излезе :drinkers:

Тема "Питане за преустройство на стар апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: