Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Bbb83 - напреднал
Здравейте.
Попаднах в голяма дупка,реших да правя ремонт с много допитвания до майстори уж добри, дадоха съвет върху сарата финна мазилка да сложа нова минерална,като ме убедиха, че става здраво.Процеса на нанасяне беше следния.Върху старата измазана боядисана мазилка да сложа бороконтактен грунд Боро 5л неразредим за 370кв ми казаха 5 туби.Втория слои е лепило на беатерм розовата опаковка, и мрежа.Третия слой е пак лепило на бетаерм. И накрая евромих минерална мазилка.До тук добре, стана прекрасно, право, равно, красиво ама само за 5 дни.Стените почнаха да се отлепят подуват чука на кухо.И първата сена се отлепи,след 10 дни 2.След като вече падна разбрах, че за 370кв са сложили 13 литра рунд което е кам 26 грама на квадра,а минимума за такава ситуаия е 200-250р.Установи се че основаа е лоша отлепи старата боя.Въпреки че им казах да начукаме,или да сваля слоя казаха ,че грунда е дълбоко проникващ.И ето резултатът.

Прикачен файл:
image-2713f54e9ade4b31fe971b49856cae0bc3793ecfc8c220e73ac9d856c1931a08-V.jpg
Прикачен файл:
image-34a6637308b21ecf85366bd394132a4a15d45fc5524c64a7a66e73991b4d8899-V.jpg
Моля за съвет какво да ги накарам на маисторите да направят да се реши проблема,поне казаха,че ще покрият щетите въпреки че вече съм им платил 7000.
tdk 71 - специалист
Не знам как се връзвате да ползвате тъй наречената розова вода на Боро.от тия химии на Боро нищо читаво няма.Има такива хубави грундове на Баумит да речем.
Стига се занимавайте с грундовете на Боро
kozl - майстор
Аз мисля, че трабва да се събори армираната шпакловка с все минералната мазилка и да се направи отново като се набразди старата мазилка. За по-сигурно мрежата може да се хване с дюбели.
Bbb83 - напреднал
Днес цял ден се занимавам свалих и други стени обаяче само на 2 от тях е този проблемза сега , другите стени които не бшха отлепени и имах самнение излизат с първата мазилка до хастара ,което значи е спойката е здрава ,обаче ми прави впечетленйе ,че от долу е още влажно и, ако изсъхне добре ,пак ще отлепи,а относно Боро грунда не ,че съм му фен но не е спазено правилното нанасянето, и затова май е тази аномалия,а сега на двете стени сложих пак грунд Боро обаче към 15 литра и ги пое .В момента всичко клони към начало.Даите препоръка какво лепило да взема спрял съм се на Баумит дуо контакт .

ТУК Изображение
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
"сите сте едеоти"
Простете френския ми

В първия пост си писал че всичките нови хубости ги мажеш върху боя. И после ти отлепя откъм боята
Bbb83 - напреднал
Прав си идиоти сме,не разбирам от ремонти за мен боя е латекс и.т.н Може и да не съм се изразил правилно нямам представа от материали,тук там питам майстори.Тук пиша защото не знам.И аз не ги мажа аз а майсторите с голямата слава в нашия град.То ясно че основата е лоша,ясно е също че почвам от начало.Затова питам вас ,защото мисля,че тук има хора с теория и практика,за да не става пак 3 работа моля за съвет.А и като професионалисти вие знаете,че човек като мен може да го излъжете без много усилия,затова разчитам на добросъвестен съвет.
EDI - майстор
За тая работа си има друг грунд, ама вече заминало.Накарай ги да си свалят ВСИЧКО, да се изстърже всичко, дето му викаш боя, масторите да купят грунд CN94 и с него да работят.Нататък както до сега. Какво е това лепило бета терм не знам, сефте го чувам, ама го смени с бяла шпакловка за ТИ на ТЕРАЗИД.ЕВРОМИКС-а са добри продукти, с тях правих преди 10 години външната изолация.
Hoвoceлckи - майстор
При/след намазването на грунда, да не са падали температурите под 0ºС?
Bbb83 - напреднал
EDI това ли имаш предвид на теразид

Изображение

Hoвoceлckи никога под 7 градуса и влага до 50% следя ги тези неща постоянно

Ето това ми е много странно което се получи като свалих друга не подала мазилка,
Прикачен файл:
20160208_150236.jpg
Прикачен файл:
20160208_150312.jpg
и още една от другата стая
Прикачен файл:
20160208_150333.jpg
целия апартамент е с една и съща боя латекс или там какво е не знам,някъде е здраво някъде не на горните снимки се вижда как отсича в прави линии?
EDI - майстор
Същата фирма, но бялата за ТИ е в жълтеникави чували, някъде около 11-12 лева чувала беше през лятото, като купувах за последно.Кое намираш за странно, имаш си розови стени.След това, което ти се е случило, вече нищо не е странно.

Тема "Проблем с нова мазилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: