Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Bbb83 - напреднал
Ми върху лепилото докато е мокро слагат мрежа която заглаждат до равно след 24 часа 2 рака лепило и накрая след 4-5 дни минерална мазилка.Боядисвано е с някаква боя на варова основа,както казах слагано е малко грунд и не е начукано вече картината е ясна.
VLADO66 - майстор
Ето къде е ключа от бараката-контактен грунд вместо дълбокопроникващ върху слаба основа.
nilro - специалист
И аз така мисля.Объркани са грундовете.Бороконтакт се прилага при слабо попиващи основи,а дълбокопроникващ Борогрунд при силно попиващи.
Bbb83 - напреднал
Мисля че не е от грунда проблема и на розовия и на белия едно и също.Неправилно подготвена основа.То ако има латекс или други покрития.Какъв и грунд да сложат ефекта е налице.Според мен е по логично начукване и през дупките или резките грунда да проникне в основата.От там дори и да не е 100% ефективно поне 50% да е, няма да го има този проблем.Ама както се казва като отидеш на зъболекар не му казваш как да работи.Благодаря за съветите.
EDI - майстор
Въпроса е комплексен.За съответната основа се слага и съответния грунд.А ако нямаш съответен на основата грунд, подготвяш си основата според наличния ти грунд.Примерно, само за сведение, CN94 има идеална адхезия дори и върху блажна боя и компрометирана хоросанова мазилка. А това, че технологиите били нови и майсторите, дето са го правили им било за първи път си е техен фолклор.Не им се хващай, нищо ново няма в технологиите и материалите.
Bbb83 - напреднал
А още нещо кога здравината е по-голяма.При пълна сухота или докато е още влажно,защото ми се струва,че докато е влажно е по-здраво а като изсъхне и стане прахообразно ще има падане на нови стени.Обмислям да закача парното и да го пусна на 26-27 градуса за една седмица да изсъхне да видим каква ще е реакцията.Така и така всичко е бъркоч.
EDI - майстор
На сухо, няма как на влажно да е по-здрав слоя.Ако обаче не бъркаш шпакловката както следва, може и да се разпада след изсъхване.А и си зависи от качеството на самата шпакловка.
Bbb83 - напреднал
Ми сега се качвам да гледам как ще бъркат даже мисля аз да я бъркам,то слоевете от грунда нагоре са бетон не се разлепват даже са много еластични мога да снимам парчетата,ако искате ,или клип да направя.Да може да се знае за напред,да не пострада някои друг.
chapara - майстор
Малко офтопик. Изчезнаха добрите стари гипсаджии, дето със здрав гипс правеха стени и тавани да се оглеждаш на тях :roll: :cool: И все си мисля че картон на лепене щеше да е по добър вариант, а и по топъл, по дишащи стени и многократно по ефтино. За таваните на конструкция с топлоизолация. Струва ми се грешно задание на инвеститора, но вече е свирено :? :shock: :-D

Тема "Проблем с нова мазилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: