Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Тъй и не разбрах каква е основата. Имам някакво предположение, умножено с грешен грунд. Но каква Е основата? От клип се вижда апартамент, но не и стените. Качествени снимки трябват
Коя година е строено? Коя година, приблизително е било последното боядисване?
chapara - майстор
n_a написа:
Тъй и не разбрах каква е основата. Имам някакво предположение, умножено с грешен грунд. Но каква Е основата? От клип се вижда апартамент, но не и стените. Качествени снимки трябват
Коя година е строено? Коя година, приблизително е било последното боядисване?
Не се бутай :-D , сега шпакловат :cool: :wink:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
chapara написа:
n_a написа:
Тъй и не разбрах каква е основата. Имам някакво предположение, умножено с грешен грунд. Но каква Е основата? От клип се вижда апартамент, но не и стените. Качествени снимки трябват
Коя година е строено? Коя година, приблизително е било последното боядисване?
Не се бутай :-D , сега шпакловат :cool: :wink:
Темата я следя от само начало, постоянно съм на компа...смятай колко не съм се бутала!. Нека ве, нека, майсторите деца хранят
Bbb83 - напреднал
Нищо не шпакловат още ,къщата е строена 1985 да има 3-4 боядисвания и пръскания с помпа старите бои на прах дето бяха и 2 латекс последна боя беше преди 5 години.Латекс на варова основа някакъв.На една от снимките се вижда основата боята 2-3 боя,латекс или там какво е

ето снимки с хубаво качество,Основата е вар цимент пясък обаче на нея има 3-4 бой всяка стая различно.

http://imgur.com/a/91RHW
chapara - майстор
Направете няколко проби на различни участъци. Малко повече "трънски скоби" :shock: :shock: :shock: т.е. по нагъсто начукване, така ще прескочите "винервайсовите" от боя участъци в дълбочина. Купете малка разфасовка ако има Изображение с която да положите мрежата, а после с бялата шпакловка на Еди :wink:
Hoвoceлckи - майстор
chapara написа:
Направете няколко проби на различни участъци.
+1 Бих казал с различни грундове. "Има нещо гнило ..." Да не метнете още някоя хилядарка на вятъра :?
Bbb83 - напреднал
Нищо не мятам маисторите си покриват 2 ремонт
egomen66 - майстор
Информативни моменти от нета....

....Грундовете, които се полагат преди основния бояджийски слой служат за да намалят и уеднаквят попивната способност на различните видове повърхности. Те обикновено са с нисък вискозитет(редки) и това им позволява да попият(пенетрират) дълбоко в основата и така се постига добра връзка между порьозните повърхности и боята. Ако не положим грунд, част от водата, която се намира в боята и е необходима за нормалното й втвърдяване и филмообразуване се поглъща от основата и в следствие на това получаваме лошо прилепване и некачествено бояджийско покритие.

.....Ако грунда е приготвен с по груба смола(която е основно свързващо вещество) ,то той няма да попие в основата и част от смолата ще остане на повърхността. Това ще доведе до „лъсване”- гланцова повърхност, която не позволява на боята да прилепне към нея. Същият ефект се наблюдава и при недостатъчно разреждане на грунда или препокриване на два и повече слоя.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
НЯКОЛКО СЛОЯ ПОСТНИ БОИ (СЛЕД 85-ТА!!!!) + 'ЛАТЕКС' НА ВАРОВА ОСНОВА
Това да се смъкне до мазилка
Hoвoceлckи - майстор
За грунд класиката беше разредена "база" - кеф ти битум, цимент, вар, блажно ...
Преди 20+ години, стара къща (каменен зид). Мазилка - фърляна чале-пале. Варосвано с баданарка "n"-пъти на "n"-та степен. Остъргваме к`вот се лющи, накопаваме с теслата и "шприц-грунд" циментово мляко с баданарката. Следва тъничка "втора мазилка" ... и така си е до днес. Какво да се прави - нямаше ги тогава тез високотехнологичните лепила. На зор заман добавяхме С-200, водно стъкло ... :)

Тема "Проблем с нова мазилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: