Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Bbb83 - напреднал
EDI написа:
Същата фирма, но бялата за ТИ е в жълтеникави чували, някъде около 11-12 лева чувала беше през лятото, като купувах за последно.Кое намираш за странно, имаш си розови стени.След това, което ти се е случило, вече нищо не е странно.
Ми апартамента беше на нашите майка ми е била дйзаинера,даже не я помня първата боя нещо лилаво било :)
това ли еИзображение


а иначе защо да ги миксират няма ли да е по добре да е само теразид,
а имам един въпрос сега като свалих здрава стена и като падна мазилката до хастар гледам е още влажна,здравината по-голяма ли е докато е влажна или като е суха,имам предвид ако изсъхне шансът да се отлепи по голям ли е?
EDI - майстор
Не е това, от серията ТОП МИКС беше шпакловката, тази дето е за ТИ.Ей това - http://www.topmix.bg/?act=content&rec=1052 .
tdk 71 - специалист
Дуо контакт на Баумит е хубаво лепило
Както и горе доло всичко от марката
След червения грунд основата става една хлъзгава и контакта с мазилка или шпакловката не е добър.смени грунда

Прикачен файл

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_baumit_grund.png
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_baumit_grund.png (17.77 KиБ) Видяна 3425 пъти
Hoвoceлckи - майстор
А какво казват майсторите? Каква е причината според тях? Едва ли нямат предположения? Каква е основата според тях? След като казваш, че са с "име", какво те кара да мислиш,че просто така са си срали на името? Лепени ли са тапети някога? На твое място бих потърсил контакт с представители на "Боро" :!:
turbocharged - специалист
Ти вътре в апартамент ли правиш минерална мазилка?
Bbb83 - напреднал
Тапети никога.Маисторите искат да искарат основата виновна.Която според тях и според мен е проблема,вината не е моя ,че не е обработена правилно,а и както споменах за 370кв площ разбрах ,че са сможили 13 литра боро от 5л туба готов грунд пада се по 26мл на квадрат то на опаковката пише 200-250мл.Маисторите имат име,ама нямат опит с иновациите явно аз съм рибата.Сега като свалих 2 стени и лично изпръсках Боро грунда Влезнаха 12-13 литра грунда стана като на кристли и стената твърда.Меря постоянно температурата повърхността на стената е 7 градуса в момента 52% влага,сутринта като нанасях беше 10г.Принудих се аз да изпълня инструкциите по полагане утре аз пак тр да избера лепило.Много е кофти ама нямам доверие вече.Лошото е че сме малък град,и някои си по някаква случаиност са го издигнали до висини маистор без нужни технически и практически умения.Ама като не си в тая сфера,90% шанс да те лъзнат,ма както и да е ще си покрият щетите.Да вътре в апартамента,и ако съдя по въпроса,значи нещо не е за предпочитане
Последна промяна от Bbb83 на вт фев 09, 2016 7:22 am, променено общо 1 път.
turbocharged - специалист
Няма проблем и алуминиев сайдинг да сложиш вътре в стаите обаче това е технология за фасада. Това което правиш е технология за външна мазилка върху топлоизолация. Има качества да бъде изложено на постоянен дъжд, вятър, слънце и студ. С това са те подвели майсторите. Парите за тия квадрати са ти точни обаче за работа върху на скеле върху фасада. Не вярвам ти да си го измислил. Усложняваш си живота затова имаш проблеми.
Вътре за една стая има много по-ефектни решения и евтини решения. За тези пари венецианска мазилка щеше да направиш :) Защо не шпакловаш стените с гипсово лепило, после може финишна шпакловка с шийтрок или подобно и боядисване с латекс. За какво са ти тия мрежи
Bbb83 - напреднал
Ми подведоха ме вече е късно,познавам поне 15-20 човека с тая схема.Ефекта е уау,ама не съм мистор не разбирам,а и по магазините незнаят какво говорят.Винаги е да да да супер е тва сега е ново,на технически въпрос няма отговор.Сега отивам за лепило да видим какво имат EDI препоръча едно на теразит да видим дали го имат,че betha therm бялото го пробутват за скъпо и качествено на 9.70лв а в нет е 6лв.Даваите препоръки за лепило за основа ?А за мрежите незнам явно да им прикрият някои дефект за които незнам.А наи ми е странно че досега са паднали 2 стрени и две съм отлепил много трудно със сила 3 човека, даже се вижда как се отлепии вароциментния слои.Което значи е добре.Поне така мисля.
turbocharged - специалист
Да не е варосвано или боядисвано с винервайс. Върху тях нищо не хваща. Моето виждане е че грундовете са основно за замазване на положението. Класическите технологии са винаги за предпочитане. Трябва ти здрава обезпрашена основа. Ако се рони кърти до здраво.
Като ти полагаха шпакловката с мрежа как работиха "майсторите"
Първо се нанася лепило или шпакловка за топло изолация върху стената. Върху нанесеното се поставя мрежата и се заглажда мокро върху мокро.
Като изсъхне се първата нанася втора ръка. Трябва да стане гладко без никакви дефекти, черти и т.н.
Щом изсъхне втората ръка се боядисва с грунд (праймер) за минерална мазилка.
Накрая като изсъхне праймера добре нанася минералната мазилка.
Много често бързаците слагат мрежата върху стената и лепилото нанасят през мрежата. Така е по-лесно обаче не хваща. Такъв го гониш на момента.
За материалите бих ти препоръчал да вземеш от долу до горе Baumit. Съветвай се с техен търговски представител по телефона не с магазинер в борса. Да дойде на място и да види. Да ти направи оферта, технология и т.н. Ползвал съм ги винаги и съм много доволен. Имат си всичко. Не смесвай марки.

Мен да питаш най-добре зарежи тая технология за външна мазилка върху топло изолация и си шпакловай и боядисай стените

Тема "Проблем с нова мазилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: