• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
ksl - напреднал
Съвет - отиди в един мебелен магазин и ще видиш, че 70х90 е много малка маса. Не че като дете нямахме такава, но сега 75/115 ми е малка за двама. Иначе стандартният размер на маса за четирима e 70-75 x 110-120

Ето ти една идея, която малко хора биха харесали защото не е по БДС клишето:

Изображение

Изчезналият долен шкаф се компенсира с лавици скандинавски стил

Изображение

Врата на тереса да се отваря навън ще да е първата, която виждам. Тук подходът според мен е френски прозорец, който да отвори визуално, с плъзгаща се врата, която да не пречи на хладилника лятото.
hard_core - специалист
ksl написа:
Съвет - отиди в един мебелен магазин и ще видиш, че 70х90 е много малка маса.
Напълно съм съгласен с теб....май работата отива към жертване на ъгъла, и замяна със столове. Котлоните обаче няма как да ги сложа там, защото там е комина. Лавиците са добро решение и ми харесват!
ksl - напреднал
Aaaa... това изкъртената кухня не били твои снимки. Аз мислих, че си му видял сметката.
Помисли тогава за изкъртване на подпрозореца и слагане на френски прозорец. Много отваря пространството визуално.

За ъгъла въобще не го мисли. 21 век сме. Все си мисля, че тия ъгли претанаха да се произвеждат още през 90-те години.

Не оставяй такива преходи по 45 сантиметра. 60 е минмума. За издърпване на стол и сядане ти трябват 72 см.
hard_core - специалист
След лято с изключително малко свободно време, ето до къде я докарах :)
*Дограма с троен стъклопакет във всички стаи Саламандър /доса намали външната светлина в помещенията, но пък и шумът отвън/.
*Изолация с 6см. Неопор /тук майсторите си "оставиха ръцете" с мазилката...снимки от работата им, скоро/
*Махнах паркета от кухнята и едната стая защото беше доста зле повечето. На негово място мисля да сложа 2см. XPS и ламинат в стаята/гранитогрес в кухнята
*Шпакловах тавана и нишата в едната стая....като за първи път се получи добре!

Прикачен файл

20161023_173245.jpg

Прикачен файл

20160818_182359.jpg

Прикачен файл

20160811_164541.jpg

Прикачен файл

20160811_113144.jpg
hard_core - специалист
Кипял е живот и в стените....
това беше вътре в "четворка"-та....

Прикачен файл

20160819_124345.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Гадост, това в стените грр.
Браво, за дограмите, браво за разчистването. Доста работа си отхвърлил
uphero - специалист
С тия дълги и безкрайни ремонти замисляте ли се как пречите и шумите на съседите си?
2 години съседа под нас не успя да приключи ремонта, нещо ужасно е.
hard_core - специалист
В събота залепих xps 2cm. в едната стая и като за първи път не стана много зле :-D . Купих и алуминиеви ъгли с мрежа, но се чудя с какво да я шпакловам...Дуо Контакт добър избор ли е за начинаещ? Гледах едни тънки профили, които се лепят на дограмата, и биха ми помогнали да направя шпакловката равна ....но нещо не се ориентирам каква е последователноста - http://www.gsstroimarket.bg/view/7388.html - първо ъгъла с мрежата се шпаклова и това отгоре за гипсовата шпакловка....или залепвам, и мрежата с шпакловката влизат в канала?

Прикачен файл

20161112_145536.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
От снимката не виждам как си монтирал това зеленото спямо мазилката на стената.
На този профил пише за мазилки 9 или повече мм. Съобрази се с това. Нужен ли ти е?
hard_core - специалист
n_a написа:
От снимката не виждам как си монтирал това зеленото спямо мазилката на стената.
Това не го разбирам съвсем :sad: ,но xps-a е залепен в широката си част към мазилката с пяна-лепило за изолация/има около 20мм. разлика във вертикала на стената/. Тясната страна на плоскостите застъпва около 5мм. дограмата /и опира плътно в нея/...останалото е в/у пяната от монтажа на дограмата. Точно тези 9мм. ме притесняват, защото идва доста дебело. Нужно ми е до толкова, че ще ме води да изравня шпакловката....иначе надали ще се справя /а и производитела твърди, че предотвратява пукнатините м/ шпакловката и дограмата/.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Ремонт на тухлен апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: