Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
nikolov333 - майстор
Е не чак 30см..нормално е 10-15см за формите даже е много за мене. При това положение можеш да залепиш 5см EPS на тавана на гребен edit: зависи...нивелирани ли са таваните !!! и да пуснеш формите на 10см за да ти останат височините 2.50-60см. Друга тема е, че тези форми са до време и май им минава модата вече..освен това усложняват шпакловката и осветлението в последствие :partyman:
Последна промяна от nikolov333 на вт мар 29, 2016 12:35 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
nikolov333 написа:
....Друга тема е, че тези форми са до време и май им минава модата вече......
Не е така, щото човек като си го е харесал и му се иска. Всъщност хората не се водят по модата толкова, колкото модата ги довежда до това, което всъщност харесват.
nikolov333 - майстор
..Знам то и аз у нас направих нещо като висящ таван, но като знам къф панаир беше рекох да разубедя човека ама ясно, че няма да стане.. :partyman:
Reiser - помощник
Така,че да си слагам г.к на тавана-май ще ми излезне и по-евтино при цена 2.49 лв./кв. Nordgips? - или 6 лв./кв Fibran (3 см),относно мазилката по стената май е хоросан :?: ,а всъщност какво е модерно сега
Reiser - помощник
Ето и рисунка на стаята (спалня)
Прикачен файл:
2016-03-28 22.42.42.jpg
nikolov333 - майстор
Може да завъртиш някоя форма в ъгъла с чупката, понеже стаята не е голяма. Зависи от обзавеждането и разположението на мебелите. Не знам какво става с гискартона и ватата в него ако стане наводнение и се надявам да не разбера де. За целта съм застраховал с/у пожар, наводнение и т.н. и дано на съседа от горе да са му добри парнаджиите.. :prayer:
Виж темата на колегата и други има с идеи и снимки за гипскартон.. http://forum.napravisam.bg/viewtopic.ph ... 3&start=60
Reiser - помощник
В ляво с чупкака е цяла стена там вграден гардероб,насреща спалня,в дясно е прозорец с врата за тераса,а долу е входа от коридор
Reiser - помощник
И какво ще ме посъветвате г.к или фибран? Кое ще е по-лесно? По -евтино? И по-ефикасно?
vgeorgiev - специалист
Как изобщо мислиш, че ще сложиш фибран на тавана ?!?

Тема "Основен ремонт на стар тухлен апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: