Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Reiser - помощник
Грубият ремонт съм свършил(всичко що е за изграждане или събаряне,къртене и др.).Относно мазилката по стените ще кача снимки.Доста се порових из форума и знам,че въпроса ми е доста дискутиран,Моля,за съвет и след това за насоки(защото не знам,а ще си го правя сам) каква вътрешна изолация да си сложа на тавана и стените :?: - на среден етаж съм от 10 етажен тухлен около 45 год. апартамент.Височината е 270 см. :rolleyes: :?
nikolov333 - майстор
На тавана 10см стъклена вата над гипскартона..за стените лично аз не харесвам вътрешни изолации.. :partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Reiser написа:
.... каква вътрешна изолация да си сложа на тавана и стените :?: -...
Имаме изолация със стиропор експандиран и екструдиран и вата на плоча и на руло. Така се случи. Най-добър комфорт е при стените с вата на плочи. Няма влага, приятно е, а стената не кънти. Таваните всички са със стиропор, че много по-лесно. Не казвам "как се прави" или как е модерно. А казвам, че живеем в тези стаи
nikolov333 - майстор
Кажи как е направена ватата..и не хлътва ли шпакловката като чукнеш с нещо стената?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
nikolov333 написа:
Кажи как е направена ватата..и не хлътва ли шпакловката като чукнеш с нещо стената?
Лепихме плочите на гребен, върху тях лепихме картон на гребен. Стана монолит. Децата се блъскат по стените и нищо, все едно е зидария. Няма кънтене - няма кухини. Преди шпакловане прихванахме с малко дюбели, да е мирна глава. Въпреки че, такава площ надали ще се разслои и да отлепи. По таваните стиропора на гребен, дюбелиран с мрежа и шпакловка
Reiser - помощник
Доста мислех и събирах мнения,вече съм доста объркан.Моля,за мнения и съвети,Благодаря.Въпроса ми е на тавана изолацията от фибран (3 см) или гипсокартон с вата?- апартамента е с височина 2.7 м.,в който и да е от вариантите ще искам да имам и окачен таван(някоя фигура или скрито осветление-дали няма да стане много ниско с гипсокартона).Не съм последен етаж.
nikolov333 - майстор
2.60 е нормална височина за тавана за мене..зависи, колко си висок всъщност де :partyman:
Reiser - помощник
Как така вар ?

Ще кача снимки на стените,не ми е останало време . След като махнах тапетите по стените нещо синее на места(като син латекс,а никога е нямало латекс) иначе са много гладки,когато прекарвах инсталацията и копаех каналчета до тухлите само вар с пясък,незнам възможно е и аз да се бъркам :roll: ,възможно е и да има много лека шпакловка,но защо на места синее :?
Reiser - помощник
Висок съм 1.85 см. Незнам споделям само - конструкция за г.к + вата 10-тина см. фигура или скрито осветление + още 15-20 см.и от общата височина 270 см. - 30 или 35 см се получава 240 или 230 см груби сметки височина. :?: :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не знам, стандартна мазилка е хоросан = пясък+вар+цимент. Отгоре еновремешно може гипсова шпакловка. Не знам колко ти е гладкото и колко ти синее. В смисъл, някак индивидуални усещания са. Аз за хоросан няма да кажа гладко, ще кажа равно, например. Докато гипс ми е гладко

Тема "Основен ремонт на стар тухлен апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: