Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Здравейте на всички...
Пролетта ми предстой да правя изолация на таван на къщата на последния етаж...Никъде не открих тема,която да ми помогне...
И така-къщата ми е 3-етажна,изолирана отвън с ПВЦ дограма и ми остана да изолирам плочта на последния етаж.Таванското помещение се ползва като склад или килер,така че трябва да мога да си ходя спокойно там.Последния обитаем етаж е с кухненеки бокс,всекидневна,хол,спалня,баня с тоалетна...ГОЛЕМИЯТ ВЪПРОС ми е отдолу под плочата ли да изолирам или отгоре...някой ми предлагат гипсокартон с вата,други някакви плоскости от типа на стереопор,а четвърти ми предлагат да изолирам плочата отгоре...Пиша ви тук,защото искам да събера различни мнения от компетентни и от препатили хора...Ще съм много благодарен на всеки,който сподели свойте мисли :):):)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Всичките предложения вършат работа, въпросът е какво Можеш да направиш
8180 - майстор
boosy написа:
Никъде не открих тема,която да ми помогне...
Май не знаеш за Търсачката.
viewtopic.php?p=397201#p397201
viewtopic.php?p=753442#p753442

Б*а го - не работят линковете. Пробвай с "Търсене".
Просто искам да знам кое е по-ефикасно...и да науча различни начини за изолация !!!
torbalan - Дървен философ
boosy написа:
Просто искам да знам кое е по-ефикасно...и да науча различни начини за изолация !!!
Какво означава за теб по-ефикасно?

По-добре е да е изолирано от вън, от към студената страна...

По-лесно е да го направиш отвътре, от към топлата страна (особено, когато става дума само за таван)...

Мисли в посока изолацията да е над таванското помещение, което се ползва... Така ще е най-добре.

Хем няма да газиш изолацията, хем топлото ще си стои в къщи...

За таван си трябва поне 20 см. изолация, а ако може и повече... Ако държиш да ходиш върху толкова дебела изолация - без конструкция не знам как ще стане...
Trudno - помощник
Аз бих предпочел изолация от вътрешната страна на тавана на стаята, ако не те притеснява общата височина на помещението. Профили, гипсокартон и вата с дебелина и плътност каквато си прецениш. А и крайният резултат ще изглежда по-чисто и красиво.
Reiser - помощник
Здравейте,използвам момента да попитам.Не съм последен етаж,апартамента е тухла.Каква изолация да сложа на тавана на целия апартамент,фибран или гк?Съжалявам ако е дъвчена темата многократно.
chapara - майстор
Гипскартон, пароизолация и вата :wink:

Тема "Въпрос за изолация на таван ?!!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: