• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
jekasus - майстор
Този апартамент вече е преправен, липсва отделна тоалетна точно до тази стеничка.
Доста от хората са местили тоалетни там, дето пише "мокрото".
Не помня колко е дебела стената, но и няма да съветвам къртенето...
ni1986 - напреднал
Точно така, до вратата винаги в тази номенлатура има проектирано мокро помещение - тоалетна. Аз също си помислих, че има промени в разпределението.
Благодаря на всички за съветите. От това което прочетох си извадих извод да не я събарям. Първо, защото е по дебела от шест сантиметра и някой много точно каза за миризмите от кухнята, а и ще се получи едно голямо антре. А за комшията на четвъртия етаж мога само да се надявам, че стената не е била носеща. [-o<
ni1986 - напреднал
Е то няма как при теб да е носеща, а при него не. Но все пак аз си мисля, че е неносеща - като казвам 6 см имам предвид, че конструктивната чиста дебелина на панела или гипсовите блокчета е толкова. Вече върху тях имаш положени мазилки или облицовки или и двете, които увеличават дебелината й. За да е носеща трябва да е минимум 14 см - като сложиш и мазилките отива на повече.
Жоро Георгиев - специалист
Мисля, че панелите в коридора са носещи. Опитайте се да пробиете отвор в панела на коридора, дори и ф6 да е и после в панела между кухнята и стаята или между хола и стаята и веднага ще разберете.
ribnikolaevi - майстор
За системата БС - 69 - СФ тази стена е неносеща. За да се увериш в думите ми, може да поразкъртиш леко горния край на стената, към подовия панел на горния етаж. Там ще излезе гипс, придружен с вестници и други боклуци. Даже ако чоплиш от кухнята, може и със здрава отверка, ще стигнеш лесно до коридора.
Друг е въпроса за функционалността и защо ще събаряш стена, след като само едно питане за миризми те отказва. Явно просто те чопли въпроса щом комшията може, за защо да не мога ... :lol: Надявам се разбираш от шега, наздраве! :drinkers:
  • 1
  • 2

Тема "Някой може ли да ми помогне, като ми каже да ли мога да съборя стената м/у коридора и кухнята." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: