• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Здравейте жилището е БС - 69 - СФ след 83г. на първия етаж тристаен. Ето и за какво точно говоря. :?
Прикачен файл:
1461739512524-2044235101.jpg
nikolovvd - майстор
Зависи от дебелината на стената, т.е. дали е носеща.
Ако е носеща и както си на първия етаж, може да сринеш целия блок. :-D
shotik - майстор
По този чертеж ми се струва ,че стената е носеща и дори само отвора,който съществува не би трябвало да се разширява, за цялостно премахване категорично НЕ !
Питам защто комшията на четвъртия етаж я е съборил, а не е в България, за да го попитам.
ni1986 - напреднал
Колко е дебела стената - 14 или 6 см?
Ако е 6 см можеш да я махнеш - няма носеща функция.
Чираче - майстор
shotik написа:
По този чертеж ми се струва ,че стената е носеща и дори само отвора,който съществува не би трябвало да се разширява, за цялостно премахване категорично НЕ !
Интересно, но как разбра от чертежа, че стената е носеща?
8180 - майстор
Аз, поради природна тъпота, не схващам целта на упражнението.
Ако е миризмите от кухнята да стигат до ВСИЧКИ възможни помещения и по дрехите във вх. антре - ОК!
Ако жената го иска като на комшията от 4-тия - също, но бих си заинтересувал доколко са "близки". :)
p.v.x - майстор
Тука май , пространството пред входната врата е усвоено , и там е антрето. На скицата не е показано. Иначе това упражнение , ще доведе да получаването на едно голямо антре , а не на всекидневна. :rock:
На първо време , да измери колко е дебела стената при съществуващата врата на кухнята , и да пише. :rock:
Последна промяна от p.v.x на ср апр 27, 2016 10:10 pm, променено общо 1 път.
shotik - майстор
Чираче написа:
shotik написа:
По този чертеж ми се струва ,че стената е носеща и дори само отвора,който съществува не би трябвало да се разширява, за цялостно премахване категорично НЕ !
Интересно, но как разбра от чертежа, че стената е носеща?
Ако я няма тази стена , ще има доста голямо разстояния между другите две стени и не се знае дали плочата на втория етаж ще издържи ,аз така смята! Ако според чертежа .както се вижда колко симетрично са разположени тези стени, е вероятно да са носещи.
ni1986 - напреднал
Този чертеж реално е някаква си схемичка на помещенията. Реалната разполовяваща конструктивна ос най-вероятно минава по панелата между хола и антрето. Затова говори и балкона на хола и спалнята. За да е сигурен човека просто трябва да си измери стената и да се убеди, че е 6 см или заедно с мазилките малко повече. В тази, а и в повечето номенклатури вътрешните носещи панели са 14 см.
  • 1
  • 2

Тема "Някой може ли да ми помогне, като ми каже да ли мога да съборя стената м/у коридора и кухнята." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: