• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
martin_ganev - специалист
Здравейте приятели, на скоро си купих ново двустайно жилище и ми се иска да преместя кухнята във хола,да стане една всекидневна с кухне и да си имаме 2 спални.Въпросът ми е възможно ли е това и колко долу горе би ни излязло преместването на тръбите на водата и на мръсният канал.Прилагам скица на която с червено са означени тръбите .
Моля за всякакви съвети и препоръки.
Благодаря предварително
Прикачен файл:
016806056.jpg
016806056.jpg (18.41 KиБ) Видяна 13250 пъти
p.v.x - майстор
Включването на ВИК-то от банята , не е ли по удачно. Въпроса с денивелациите , предполагам е предвиден. #-o

:rock:

Прикачен файл

016806056.jpg
016806056.jpg (31.74 KиБ) Видяна 13243 пъти
martin_ganev - специалист
Възможно е и през банята затова питам само че на стената на банята има вграден гардероб .Знам че трябва да има някакъв наклон .Точно направата на наклона ме притеснява най много.
А и банята е ремонтирана и неми се искада я разбивам.Иначе май ще е нсй лесния вариянт през банята.
А в какъв ценови диапазон върви трудът за прекарването на тръбите?
Krelion - специалист
"А в какъв ценови диапазон върви трудът за прекарването на тръбите?"
В доста широк.
Канала е най-добре да се направи с помпа,ама.....
geniya - специалист
[quote="martin_ganev"]Здравейте приятели, на скоро си купих ново двустайно жилище и ми се иска да преместя кухнята във хола,да стане една всекидневна с кухне и да си имаме 2 спални.Въпросът ми е възможно ли е това и колко долу горе би ни излязло преместването на тръбите на водата и на мръсният канал.Прилагам скица на която с червено са означени тръбите .
Моля за всякакви съвети и препоръки.
quote]

Всичко е възможно, но дали е технически правилно, а и законно се пита в задачата?Преместването на мокро помещение над сухо става с разрешението на комшиите съгласно ЗУТ.Сега ще кажеш "Да, ама аз съм си вкъщи и ще правя каквото искам"!Така е, ама не съвсем.В момента в който си приключил изместването, пускат една жалба в общината и ти започват проблемите.Като си купувал жилището да си гледал.Всеки иска като купи маломерен апартамент да га усвои на макс, тераската в стая, кухнята в хола, тоалетна над спалнята над комшиите :axe:
Сега по техническата част:
Трябва да спазиш наклоните на обратната вода иначе ще се запушат тръбите и ще псуваш.
За да се спазят наклоните иска вкопаване на тръбите в пода, ама не в ПЛОЧАТА!!!
Като ти гледам завоите на трасето ще е почти невъзможно!!!
Това не означава, че няма да дойде някой идиот/идиоти и да ти ги натворят едни, ще ти вземат парите и ще имаш проблеми завинаги!
Отгоре на това си помисли ако отдолу спят съседите и се почне с едно миене на чинии, накоя пералня да центрофугира на нощна тарифа в 23-24ч. как ще те гледат комшиите.Помисли добре струва ли си цялото упражнение.
martin_ganev - специалист
Аз съм на 1ви етаж а под мен е партера и мазите.Точно от комшията ди мен видях тази идея.
vgeorgiev - специалист
Скоро имаше подоб а тема със същия въпрос и същия апаръамент. Ще сенопитам да я намеря. Мисля че бяха прекарали водата през спалнята напряко
martin_ganev - специалист
И аз я бах мярнал дори снимката ми е от там ,но сега немога да я намеря.
А каква според вас е нормалната цена за труд на водопроводчика?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
martin_ganev написа:
А каква според вас е нормалната цена за труд на водопроводчика?
На връзка и на пазарлък. Зависи и от града. Копането отделно
vgeorgiev - специалист
martin_ganev написа:
И аз я бах мярнал дори снимката ми е от там ,но сега немога да я намеря.
А каква според вас е нормалната цена за труд на водопроводчика?
Виж дали не е тази.
  • 1
  • 2

Тема "Преместване на кухня в хол" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: