• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
martobas - специалист
Здравейте, колеги!
Скоро ще стана, ако не ми мине котка път, собственик на гарсониера от типа нов панел, с квадратура от 45 кв.м. Разпределение на квадратурата ш/д - холът е 3,50 на 5 метра, кухнята (спалнята) е 2,80 на 3 метра, терасата е 1,30 на 3,50 метра, коридорът е с две различни ширини, както следва 1,30 на 3,50 и 1,60 на 1,60. Понеже е с добро разполопжение, имам намерението да го преустроя в двустаен. Вярно, за тази цел има двустайни апартаменти, но всичко се свежда до финансов ресурс. Предлагам ви една цветна скица на моят вариант на преустройството, като подчертая, че терасата няма да се усвоява, защото е една-на кухнята.
Апартамента преди:
Прикачен файл:
апартамента преди.jpg
Апартамента след:
Прикачен файл:
апартамент след.jpg
Преградата с алуминиевата плъзгаща дограма м/у двата коридора е един вид бариера, за да не вмирисва апартамента. Защо кухнята е в коридора? Защото откъм ВиК ще е по-малко трудоемко. Колкото до терасата, ще я направя, като кът за отдих.
Едно уточнение-блокът е завъртян леко на Юг и след обяд слънцето огрява северната страна, което е добре.
Мнения или препоръки?
Иван Иванов - напреднал
Между другото добре си го измислил само че няма ли да ти е тясно в коридорчето
didonekoisi - специалист
Размени местата на меката мебел и секцията с телевизора.
martobas - специалист
Иван Иванов написа:
Между другото добре си го измислил само че няма ли да ти е тясно в коридорчето
Не, няма да е тясно-няма и да е широко :-D.
didonekoisi написа:
Размени местата на меката мебел и секцията с телевизора.
Това е примерен черетеж. Нека да стигнем до етап обзавеждане и ще видим, какво ще стане :yawinkle:

Оригинално, вратата на кухнята е отдясно, ще я преместя отляво, за да мога да използвам целия капацитет на терасата. Ще пада къртене....
mrdds - специалист
Привет!
Ще стискаме палци да станеш собственик на хасиендата,но така както си го замислил да преустройваш малко виждам неудобства.
Уточни първо колко хора ще живеят в това жилище.

Така поставена кухнята няма никакъв шанс за вентилация,а това е едно от най-важните неща за кухнята.Всяко действие в нея вдига пара,миризми и влага и без нормална вентилация-прозорец или аспиратор ще си гарантираш неприятности.
Другото нещо-коридора ти е твърде тесен за да се поставят и кухненски шкафове в него.Имай предвид,че ще ти останат 60-70см свободно място в коридора.След поставяне на кухнята няма да може да вкараш никакви мебели в малката стая защото няма от къде да минат.

Ако в това жилище се налага да има 2 отделни спални мисля,че по-разумно е да се простиш с терасата и да разшириш кухнята,така че да може да се помещава и спалня там.
Кухненските шкафове нека си запазят мястото, защото там е ВиК-то и комина за аспиратор.
martobas - специалист
mrdds написа:
Привет!...
Здравей!
Помислил съм и за вентилацията. Вариантите са два, или да прекарвам тръба до комина в кухнята, които ще скрия с куфар от гипсокартон, или да използвам отдушника на тоалетната, като направя втора дупка над вече съществуващата. Има и още един малко по-труден вариант. Банята ми е външна стена и мога да изкъртя дупка със съответния размер и да изведа тръба до там. Но този вариант не ми допада. Колкото до коридора, ще използвам по-широкия, който е 1,60 + 90 см. от по-тесния = 2,50. Повечето мебели ще са в хола, а и продават разглобени такива и няма да има проблем с пренасянето. По принцип не обичам претрупани стаи с мебели, така че ще видим.
Прикачен файл:
апартамент3.pub.jpg
Благодаря за съвета :yawinkle: .
Prn17 - специалист
Добре изглежда, подобни идеи можеш да взаимстваш от Икея, при тях има различни готови нагледно преустройства на малки апартаменти, може да използваш някоя идея.
mrdds - специалист
Малее....доста работа те чака :?
martobas - специалист
Преместването на вратата на WC-то е в сила.. ](*,)
Изображение
Резултатът е...
Изображение
Последна промяна от martobas на нед ное 23, 2014 7:52 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Преустройство на гарсониера..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: