• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
nikolov333 - майстор
И аз имам един малък хладилник заврян под плота до мивката и не са спазени никакви отстояния от никъде. Направо е "имплантиран"супер плътно под плота, а на гърба му се пада лицето на барплота, та сега се замислям как ще го проветрявам..
vaseto89 - специалист
nikolov333 написа:
И аз имам един малък хладилник заврян под плота до мивката и не са спазени никакви отстояния от никъде. Направо е "имплантиран"супер плътно под плота, а на гърба му се пада лицето на барплота, та сега се замислям как ще го проветрявам..
Помисли колега за декоративна решетка за да се проветрява добре. Аз лично зад хладилника имам около 10см до стената и няма никакъв гръб шкафа.
nikolov333 - майстор
За сега съм го замислил с големи отвори на плоскостта, която е лицето на барплота от към гърба на хладилника и ще ги замаскирам с декоративни плоскости, монтирани на дистанционери 2-3см пред отворите, за да има свободна циркулация на въздух откъм гърба на хладилника.
preslav - майстор
vaseto89 написа:
nikolov333 написа:
И аз имам един малък хладилник заврян под плота до мивката и не са спазени никакви отстояния от никъде. Направо е "имплантиран"супер плътно под плота, а на гърба му се пада лицето на барплота, та сега се замислям как ще го проветрявам..
Помисли колега за декоративна решетка за да се проветрява добре. Аз лично зад хладилника имам около 10см до стената и няма никакъв гръб шкафа.
Щом нямаш гръб на шкафа 10 см. са ти излишно много, обикновено хладилниците имат отзад дистанционна втулка, която не ти позволява да го навреш плътно до стената - не знам дали 5 см. още от стаята те топлят, но можеш да ги спечелиш.
lov - майстор
Мога да ти дам и още една идея но е малко по трудно осъществима. Монтираш си едно тихо вентилаторче което се включва паралелно на компресора. Само трябва да измислиш от къде да смуче стъден въздух и що годе да обдухва копресора и кондензора.
Правил съм подобно изпълнение на един стар дъргел дето в жегите виждаше зор заради износването на компресора. И освен това беше заврян малко на терсене място. Е и вентилатора не беше безшумен при мен но там по принцип беше необитаемо помещение. Така изкара доста години докато съвсем не се предаде и го бракувах. В интерес на истината при нормална околна температура много по бързо набираше и изключваше. То всъщност не е нищо ново като идея. Има си хладилници и фризери с принудително охлаждане или така наречения тропически вариант.
Duke_BG - специалист
vaseto89 написа:
iliya_i написа:
nikolovvd написа:
Аз мисля, че по-добре щеше да стои в ъгъла, а ако ъгъла е външен, т.е. зад него няма други помещения, щеше да върши добра работа за вентилацията.
Не е външен, освен ако стаята не е с 3 външни стени. Щото други 2 стени са с прозорци. Така плътно вграден в ПДЧ :? скоро ще има тема "Що не ми работи хладилника".
На снимката не се вижда добре, обаче за хладилника са спазени всички изисквания на производителя. Зад хладилника няма гръб и са оставени 10см за вентилация и по 5 см от другите му страни :)
този хладилник отзаде не грее - само отстрани
  • 1
  • 2

Тема "Нова кухня - снимки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: