• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Terrytooo - помощник
zdravcho написа:
Пълно щастие няма, а и разни хора - разни вкусове. На мен лично с най-голям приоритет ми е плота с котлоните и фурната да са максимално близо до аспиратора, за да е максимално ефективен. Как може да се реализира това - въпрос на личен вкус или на възможности. Не знам каква е идеята фурната да е в колоната - да е на по-голяма височина? Ако трябва да монтирам фурната в колона ще е на такава височина, че средата на фурната да е на нивото на плота горе-долу или малко над него. Повече от това би било неудобно за мен. Ако вие сте по 2м високи и живеете в облаците е разбираемо, че обратния вариант с най-ниския монтаж под плота, може би ще ви е по-неудобен. Всичко е доста субективно и индивидуално. Колкото до повреждане на плоскостите - Нашата кухня много прилича по разположение на проекта ви - без лявата част. Не знам къде има стени. При нас оставихме част от стената покрай котлоните, фурната и аспиратора - намират се в ъгъл. Над аспиратора има шкафчета. За доста години не забелязвам да има проблеми нито с горните нито със страничните шкафчета. Всичко зависи от майсторлъка и направията на мебелите и от добрата вентилация :)
Да тя може да не е чак там където е но проекта ще е както казваш ти, цялата кухня е разположена на стени преди колонатаще има хладилник и точно прединего врата а от другата страна има коминза камина и не мога да мърдам нито на ляво нито надясно.ще оставя фурната под котлона както казваш,колоната ми харесва ще я оставим само За шкафчета макар че ефекта малко и се губи така,къде ще вместя съдомиалната... ще се почуда. Благодаря много!
zdravcho - специалист
Местиш мивката малко в ляво - от едната страна пералня, от другата страна съдомиялна. Всички връзки за чиста и мръсна вода в шкафчето под мивката :partyman:
Terrytooo - помощник
zdravcho написа:
Местиш мивката малко в ляво - от едната страна пералня, от другата страна съдомиялна. Всички връзки за чиста и мръсна вода в шкафчето под мивката :partyman:
Точно това не ми се искаше да правя защо мивката се пада под прозореца и това ме беше целта... :) има вариант да я сложа до пералнята ама пък губя шкафчета и това ме вбесява :rolleyes:
nikolovvd - майстор
Не споменавате за къща или апартамент - ново строителство става въпрос.
Ако е за ново строителство, в някой жилища пералнята е изнесена в коридора/антрето. Има изградени и вода и канал.
Terrytooo - помощник
nikolovvd написа:
Не споменавате за къща или апартамент - ново строителство става въпрос.
Ако е за ново строителство, в някой жилища пералнята е изнесена в коридора/антрето. Има изградени и вода и канал.
Къща е , ново строителство ,да и аз си мислих че може да се постави в коридора,но пък се чудя как да я скрием. . Евентуално някак с гипсокартон и някаква вратичка. .
peshaka11 - напреднал
При нас е така , фурната е в колона , далече от абсорбатора. Никакви проблеми вече втора година ,даже фурната прави пиролиза 500градуса всеки месец и пдч-то не е мръднало .
kozl - майстор
nikolovvd написа:
Не споменавате за къща или апартамент - ново строителство става въпрос.
Ако е за ново строителство, в някой жилища пералнята е изнесена в коридора/антрето. Има изградени и вода и канал.
Е от 1981 година инсталирахме Кандито в ниша от коридора. Апартамент от 70-сте години на миналия век. Два пъти ни наводнява поради заседнал клапан. 2002 г. я преинсталирах в кухнята. Апартамента е на моите родители. Пералнята пере и в днешните ни дни. Ремонти неколко отнесе, но продължава да кипи и да върти.
В нашия семен апартамент разполагаме със сухо помещение с тоалетна чиния - там пере машината перална. На сина пък му разделих банята на тоалетна с мивка, пералня и сушилня и отделно душ кабина.
Тая мерка 78 под шкафовете в ляво верна ли е? И тези 30 см. м-у перална и мивка за какво са?
А къде е хладилника и колко е удачно да е залепен за фурната :? Имаш два ъгъла и за левия през тази малка вратичка ще си отрежеш достъпа в дълбините на долния ред.
  • 1
  • 2

Тема "Моля за мнение с кухнята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: