• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Terrytooo - помощник
Здравейте проектираме кухнята си, в която фурната е вградена на колона а котлона с аспиратора са в другия край на кухнята,проса ми е дали шкафчетата ще се надуят и захабят бързо,понеже е мдф с кант, и си Че мога да избегна този проблем като поставим фурната под котлона а в колоната да поставим съдомиална,? И изобщо удачно ли е това,? Съдомиална в колона?

Прикачен файл

received_1477224512293550.jpeg
received_1477224512293550.jpeg (23.16 KиБ) Видяна 2820 пъти
zdravcho - специалист
Има изисквания за монтажа - минимална и максимална височина на канала за мръсната вода спрямо машината. И от съдомиялната също излиза доста топла влага. За мен е най-удобно съдомиялната да е максимално близо до мивката
Съвсем примерно нещо от нета, но то важи за всички
http://www.usersmanualguide.com/manuals ... U02476.pdf
стр.40
nikolov333 - майстор
При този стил на подредба, аз лично бих сложил шкафове и над мивката..освен ако там няма прозорец, разбира се. :drinkers:
miliad - майстор
Зa първи път ще си позволя дa не пишa по темaтa, но ми е интересно дa рaзберa, дaли aвторкaтa е чужденкa, или е жертвa нa бългaрскaтa обрaзовaтелнa системa.
Terrytooo - помощник
miliad написа:
Зa първи път ще си позволя дa не пишa по темaтa, но ми е интересно дa рaзберa, дaли aвторкaтa е чужденкa, или е жертвa нa бългaрскaтa обрaзовaтелнa системa.
Много съжалявам за допуснатите грешки,писах темата от телефона си,не съм свикнала с начина му на писане и понякога той сам изписва разни думи. Всичко добро
Terrytooo - помощник
[quote="nikolov333"]При този стил на подредба, аз лично бих сложил шкафове и над мивката..освен ако там няма прозорец, разбира се. :drinkers:[/quote
kozl - майстор
При случай над абсорбатора да има шкаф с вратички, МДФ-а поддаде от изпаренията и вратичките се накъдриха. И понеже МДФ е ламиниран с гланцово покритие много си личи.
Аз съм с ПДЧ матово ламинирано и също имам врати над абсорбатора не съм забелязал кривини по ПДЧ плоскостите.
Terrytooo - помощник
Terrytooo написа:
nikolov333 написа:
При този стил на подредба, аз лично бих сложил шкафове и над мивката..освен ако там няма прозорец, разбира се. :drinkers:[/quote
Да там ще има прозорец :)
Terrytooo - помощник
zdravcho написа:
Има изисквания за монтажа - минимална и максимална височина на канала за мръсната вода спрямо машината. И от съдомиялната също излиза доста топла влага. За мен е най-удобно съдомиялната да е максимално близо до мивката
Съвсем примерно нещо от нета, но то важи за всички
http://www.usersmanualguide.com/manuals ... U02476.pdf
стр.40
благодаря ви за отговора а на какво мнение сте по въпроса ми с фурната в колона? Има ли вероятност от парата на фурната да се повредят горните и страничните шкафчета?
zdravcho - специалист
Пълно щастие няма, а и разни хора - разни вкусове. На мен лично с най-голям приоритет ми е плота с котлоните и фурната да са максимално близо до аспиратора, за да е максимално ефективен. Как може да се реализира това - въпрос на личен вкус или на възможности. Не знам каква е идеята фурната да е в колоната - да е на по-голяма височина? Ако трябва да монтирам фурната в колона ще е на такава височина, че средата на фурната да е на нивото на плота горе-долу или малко над него. Повече от това би било неудобно за мен. Ако вие сте по 2м високи и живеете в облаците е разбираемо, че обратния вариант с най-ниския монтаж под плота, може би ще ви е по-неудобен. Всичко е доста субективно и индивидуално. Колкото до повреждане на плоскостите - Нашата кухня много прилича по разположение на проекта ви - без лявата част. Не знам къде има стени. При нас оставихме част от стената покрай котлоните, фурната и аспиратора - намират се в ъгъл. Над аспиратора има шкафчета. За доста години не забелязвам да има проблеми нито с горните нито със страничните шкафчета. Всичко зависи от майсторлъка и направията на мебелите и от добрата вентилация :)
  • 1
  • 2

Тема "Моля за мнение с кухнята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: