Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
dianbratoev - напреднал
Прави го друг начин няма
nautilus33 - майстор
Малко се отчаях :) Ама както казва колегата, друг начин няма. Освен да влизаме в банята приведени :-D ама този вариант хич не ме устройва. Та, ще се кърти...
lov - майстор
Почисти мазилката от тухлите над вратата и леко на страни. Шпакловай го с мрежа която се ползва за изолациите като използваш пак такава шпакловка с фибри.Мрежата да е добре изпъната и да се подвива под щурца. В същност погледни и в някоя тема за въпросните изолация как се прави около прозорци и врати. Там в ъглите се добавя и още едно парче мрежа но на диагонал за да се предотврати напукване. И над тази шпакловка си прави каквото искаш да догониш дебелината на старата мазилка. Ако ти се напука ми се обади.
nikolov333 - майстор
З@еби :).. що да чакаме, като гарантирано ще се напука на връзката между зоната на която е сложил мрежата и ръба на окъртената мазилка..Гарантирам го, защото правих абсолютно същото упражнение преди две седмици и връзката между мазилката и шпаклованото с теракол вече е напукана. Условието за разнородните материали... Шпакловки сме цяла една стена с микропукнатини в стара мазилка без да е къртено нищо по нея. Мрежа навсякъде залепена и шпаклована с теракол с фибри и цялостна шпакловка 2мм сатен отгоре. Пукнатините се появиха на същите места след 10дни.. :drinkers:
П.П.За такива упражнения най-доброто решение е да се налее бетонен щурц с кофраж и армировка директно в окъртената зона, но си е играчка и си има чалъми.. Правил съм го за удължаване на щурцове, които увиснаха във въздуха след като разшириха една от вратите у нас настрани и вече пет години няма напукване.
bat_danio - специалист
Дам... Ако бетона се отлее и слепи с тухлите няма да се спука...а тва с лентите пука до тях ако са тесни.. Прави си банята и започваи да се къпеш да не ти дреме за микро пукнатини най малко съм искал да те обезсърчавам. Успех
lov - майстор
Що веднага отчайвате така човека. Аз пък съм го правил и 20 години там не ми се е напукало. Колко да му е висока стаята не повече от 2,5 айде максимум 2,80. Нали има от горе да изкърти 50 санта мазилка и какъв товар ще е това че да тръгне да тежи толкова. Като се армира с мрежа и фибри става си монолит. Ако те накарам с къртача да го разбиваш ще има да ме благослвяш. :lol: А има и много по елегантно решение което у нас не се ползва и не съм виждал. Там не слагат над вратите щурц и касата е до тавана като от горе над двата метра е сложена табла или ако е сервизно помещение без прозорци от горе слагат стъкло. И това им е стандартно строителство. Довечера ще накарам жената като се прибера да удари една снимка и да я прати. При него щом е за баня е идеално решение.Кеф ти термопанел кеф ти джам от горе.
nautilus33 - майстор
Благодаря за отговорите. Ще видя на кой вариант да се спра, но този с мрежата ми се вижда по-лесен като за начинаещ. Но може да поразпитам някой познат, ако смята, че ще се справи с изливането на бетон с армировка.

#lov сега го виждам твоя отговор. И се сещам за какво иде реч и също не е лоша идея. Само не знам как ще се върже естетически към интериора :) Понеже в това помещение(бъдеща баня) ще се влиза от нещо като преходен хол. Имам предвид, че не знам дали ще изглежда добре като се изкърти до тавана, но и това си е вариант, който заслужава да се обмисли :) Със стъкло май няма да стане.
lov - майстор
Аз пък се заплеснах да я накарам да снима. Но се сетих че мога да изровя нещо. Вярно е че може да не ти се връзва с останалата част но хората така са си решили проблема и това им е е така да се каже класика.Всичките врати са еднакви включително и на двете спални. На снимката от зад са кухня тоалетна и баня. В дясно срещу тях има един килер и той от горе е със стъкло. Като влезеш да не ти се налага да светваш лампа.
А иначе като слагагаш мрежата в ъглите подсилваш и слагаш допълнително парче около 30-40х15см като е завъртяно на 45 градуса спрямо нишките на другата мрежа. Да стане малко като колибка над вратата ако си представиш че са по дълги. А можеш да сложиш и втори слой мрежа но вече лепена на гребен.

Прикачен файл

P1020621.JPG
muhala - майстор
След поставянето на щурца може ли по едно дървено клинче да се постави на всяка тухла ? Между тухлата и щурца имам в предвид. След това да се подпълни с теракол или друга смес. Според мен няма да мръднат така тухлите. След това грундиране и мрежа над отвора. Мрежата да покрие изцяло парчето над вратата и поне 20см от двете страни.
lov - майстор
Аз съм го правил и без бетонен щурц. Две парчета винкел да надстърчат от двете страни на вратата. Чистиш хоросана във фугата дето ти идва удобен размера. Слагаш малко лепило и ги набиваш с чука. И после гъташ от долу останалите тухли. Може и с тел да ги пристегнеш после а може и да завариш две спънки арматура както аз направих. То и без нищо да е пак ще държи като се подмаже после.

Тема "Разширяване отвор на врата?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: