Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
nautilus33 - майстор
Ясно. Благодаря отново за помощта. Междудругото, мрежата се поставя върху стената и се свива отдолу, където ще бъде касата на вратата, нали? Т.е. отдолу(над касата) ще имам двойна мрежа, след като поставя допълнителното парче.
dianbratoev - напреднал
Ако още малко почетеш отзиви и ще те накарат да си зазидаш вратата
lov - майстор
nautilus33 написа:
Ясно. Благодаря отново за помощта. Междудругото, мрежата се поставя върху стената и се свива отдолу, където ще бъде касата на вратата, нали? Т.е. отдолу(над касата) ще имам двойна мрежа, след като поставя допълнителното парче.
Режеш едно парче с дължина от тавана до долния край на щурца плюс дебелината на стената. Лепиш на стената а долу където ще ляга касата го сцепваш и завиваш по шурца.И така от двете страни. И изгледай този клип след 11 минута да видиш как се подсилват ъглите и как се обръща така или иначе най добре е да го направиш по този начин с ъгли и мрежа.

http://www.youtube.com/watch?v=1Y8KbxeWhAU
nautilus33 - майстор
Благодаря. Клипчето ще свърши работа :) Има ли значение ъглите дали ще са точно такива. Тези от клипа как се водят?
dianbratoev - напреднал
Ако ще слагаш алуминиева врата обръщането го направете след монтажа,Може да искаш вратата да е с первази,Ще обръщате само отвътре с фаянс,
lov - майстор
Важното е да са с мрежа. Тези дето са под плочките е без значение какви са може да ползваш и пластмасови. А от вънка ако е някаква шпакловка алуминиев с мрежа. Те са по нежни.
То по важното беше да разбере как да си сложиш мрежата от горе и как да си усилиш ъглите около щурца. За останалото ако го прави майстор той би трябвало да знае как се прави макар че често пропускат това усилване на армировката в края и после без е правена такава интервенция почва да е пука само от сътресенията при отваряне и затварянето на вратата.
Иначе както ти е писал колегата има профили за каса с перваз. Първо редиш плочките и после слагаш вратата и той ги покрива. За мен това е доста добро решение ама пишман фаянсаджиите бягат от тях щото се иска да са наредени много правилно иначе зейват едни ужасни и грозни дупки.
nautilus33 - майстор
lov написа:
Важното е да са с мрежа. Тези дето са под плочките е без значение какви са може да ползваш и пластмасови. А от вънка ако е някаква шпакловка алуминиев с мрежа. Те са по нежни.
То по важното беше да разбере как да си сложиш мрежата от горе и как да си усилиш ъглите около щурца. За останалото ако го прави майстор той би трябвало да знае как се прави макар че често пропускат това усилване на армировката в края и после без е правена такава интервенция почва да е пука само от сътресенията при отваряне и затварянето на вратата.
Иначе както ти е писал колегата има профили за каса с перваз. Първо редиш плочките и после слагаш вратата и той ги покрива. За мен това е доста добро решение ама пишман фаянсаджиите бягат от тях щото се иска да са наредени много правилно иначе зейват едни ужасни и грозни дупки.
:) Аз за това реших да си правя някои неща сам, защото при комшията се нагледах на такива творби, че направо :axe:

Тема "Разширяване отвор на врата?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: