• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Здравейте,
Имаме къща на село и искаме да превърнем едно от помещенията в сутерена в баня. Две от стените са направени от суха зидария ( камъни с неправилна форма слепени с кал), които искаме да запазим. Помещението има прозорец и е добре проветрено. Искаме да почистим камъните, да изравним фугите ( на места пръста е повече, на места има дупки) и да импрегнираме.
Имам следния въпрос:
Трябва ли да запечатим фугите с някакъв вид лепило или цимент и ако трябва, препоръчайте продукт. Можете ли да ми кажете и подходящи продукти за импрегниране и почистване.

Много благодаря!
TACHO - специалист
Ти би ли се къпала в помещение с кал по стените? Аз не бих.
torbalan - Дървен философ
Ако много държите да запазите външния вид - помислете за вариант да отмиете калта и да фугирате със смес от каменно брашно и цимент. Може да добавите оцветител, така че да постигнете желания цвят...

Иначе всяко къпане ще е кално... :)
TACHO написа:
Ти би ли се къпала в помещение с кал по стените? Аз не бих.
Не мисля, че целта Ви е била да сте полезен, а това се предполага, е целта на такъв форум. Ако искате да бъдете полезен с радост ще чуя конструктивен коментар. Благодаря!
torbalan написа:
Ако много държите да запазите външния вид - помислете за вариант да отмиете калта и да фугирате със смес от каменно брашно и цимент. Може да добавите оцветител, така че да постигнете желания цвят...

Иначе всяко къпане ще е кално... :)
Много благодаря! Това е целта, да се запази автентичния вид. Принципно, там няма да има вода, само влага, тъй като душ кабината, ще е в противоположния край, където ще има плочки. Реално само външните стени са каменен зид, вътрешните са тухла. А по въпроса за импрегниране или някакво покритие на самите камъни, имате ли какво да ме посъветвате? Благодаря!
Keresteliev - специалист
castadiva написа:
TACHO написа:
Ти би ли се къпала в помещение с кал по стените? Аз не бих.
Не мисля, че целта Ви е била да сте полезен, а това се предполага, е целта на такъв форум......
НапротиФ!

TACHO се опита да провокира мислене, което е някаква полезност, ако има кой да го осъществи!
Keresteliev написа:
castadiva написа:
TACHO написа:
Ти би ли се къпала в помещение с кал по стените? Аз не бих.
Не мисля, че целта Ви е била да сте полезен, а това се предполага, е целта на такъв форум......
НапротиФ!

TACHO се опита да провокира мислене, което е някаква полезност, ако има кой да го осъществи!
Не знам защо сте останали с впечатление, че не притежавам свойството да мисля. Ако съм възнамерявала да се къпя в кал, нямаше да пиша в този форум, НапротиФ! Точно обратното е! И ако това е Вашата стихия, не знам да зидам, редя плочки и мажа. Друго е моята стихия. Не съм очаквала, че този форум е мъжкия вариант на БГ Мама 1 % полезност и 99% кибици без работа. И Вие не сте полезен! Благодаря!
mcm - специалист
Това съм го ползвал за лепени плочи камък на стена:

http://www.praktiker.bg/bg/Polish/%D0%9 ... 0/p/441767

Това за плочките в банята:
http://unicem.bg/product/97/impregnator ... st-10.html

Доволен съм и от двата продукта, и двата не променят външният вид на камъка и плочките.
Keresteliev - специалист
castadiva написа:
[.... не знам да зидам, редя плочки и мажа. ...... И Вие не сте полезен! Благодаря!
Като можеш да прецениш, че някой не е полезен, значи си достатъчно компетентна!

Защо тогава пусна темата и имаш въпроси?

:?
mcm написа:
Това съм го ползвал за лепени плочи камък на стена:

http://www.praktiker.bg/bg/Polish/%D0%9 ... 0/p/441767

Това за плочките в банята:
http://unicem.bg/product/97/impregnator ... st-10.html

Доволен съм и от двата продукта, и двата не променят външният вид на камъка и плочките.
Много благодаря! Доста се рових в интернет преди да пиша тук, но като не разбираш от нещо, няма как да прецениш кое е вярното решение. Струва ми се, че първия продукт е по-подходящ в нашия случай. Можете ли да ми кажете през какъв период ще трябва да се подновява? Ваш колега ми предложи да запълним фугите с каменно брашно и цимент. Има ли някакъв готов продукт, с който да го заменим? Може би нещо с хидроизолационни свойства? Камъните са полагани един върху друг и са не само с неправилна форма, но и не са подравнени ( което им е чара). Фугата ще се вижда само на места. Четих в друга тема, за фугиране със шприц за силикон за по-лесно и по-чисто? Благодаря!
  • 1
  • 2

Тема "Помещение със суха зидария за баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: