Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
:? Здравейте,
Предстои ни ремонт и имам нужда от малко съвети.
Ако решим да оставим кухнята в помещението, отредено за такава, се оказва че не можем да свържем абсорбатора за въздуховода, тъй като от долния етаж си палят печка през зимата и излизали сажди (споделят предишните собственици).
Ако решим да дупчим стената (панел), най-вероятно ще замине външната изолация.
Ако решим да преместим кухнята в друго помещение-настоящия хол, то тогава трябва да местим и топлата и студената вода и канала за мръсната вода, а освен това не знам дали съседите над нас няма да се оплачат, че сме включили абсорбатор във въздуховода (в момента е с перка, която се върти и няма сажди, нито миризма от други кухни).
Но като гледам никой не се съобразява след като палят печка в кухнята, където е логично да има абсорбатор, а и освен това в банята мирише на манджа от време на време :(
Вие как бихте постъпили? Има ли решение тази задачка :( :?
Svezar - специалист
Не знам за какъв блок като възраст става въпрос,но по старите такива обикновено имат вентилация само в банята,всичко друго е комини :idea: Така че не е сигурно дали този под теб ли си е заустил печката в аспирацията,или ти искаш да включиш аспиратора в комина :!:
Монтирайте си допълнителна клапа на розетката
MamaMy - майстор
Дупчи външната стена. Така отпадат всякакви други проблеми и предпоставки за спорове със съседите. Ако се направи внимателно и професионално, даже няма да си личи, че е правено след изолацията. Слага се тръба и декоративна решетка отвън. Направете си сметка за достъп до там. Може да се наложи да се вика и алпинист.
MamaMy написа:
Дупчи външната стена. Така отпадат всякакви други проблеми и предпоставки за спорове със съседите. Ако се направи внимателно и професионално, даже няма да си личи, че е правено след изолацията. Слага се тръба и декоративна решетка отвън. Направете си сметка за достъп до там. Може да се наложи да се вика и алпинист.
И на мен ми изглежда най-добро решение, само ме притеснява да не се отлюпи голямо парче изолация :? :shock:
lov - майстор
Е те тва зависи колко калпав майстор ще си намериш. :lol: Не е нищо сложно и човек дори с минимални умения може да го направи така че да не си личи. Изолация се изрязва по размера на външната розетка с нож на ръка. Не се кърти с машина защото е много лесно и такава не трябва.
Но и при тези изпълнения трябва да се внимава най вече да не се дупчи през някоя носеща греда или колона на конструкцията защото после ще има олелеееей. :x

Тема "Къде да поставя абсорбатора?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: