Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
detelin - специалист
БРАВО НАПРАВО СВАЛЯМ ШАПКА И НА МАИСТОРИТЕ И НА ВАС ЗА ПРОЯВЕНАТА ИНИЦИЯТИВА ЗА ВАСТОВЯВАНЕ НА БЪЛГАРСКОТО СЕЛО :gott: :gott:
vladtod - специалист
detelin написа:
БРАВО НАПРАВО СВАЛЯМ ШАПКА И НА МАИСТОРИТЕ И НА ВАС ЗА ПРОЯВЕНАТА ИНИЦИЯТИВА ЗА ВАСТОВЯВАНЕ НА БЪЛГАРСКОТО СЕЛО :gott: :gott:
браво батка ,ти си фен http://vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t=13957
[quote="hrisvas"]Да се върна на къщата под въпрос тук-- нямаше други проблеми, освен, че на места калта от външната страна се ронеше- майсторите я зачистиха около гредите, изкопаха от полето нова кал /трябва да е малко глинеста, така че се копае малко по-надолу/, смляха слама и я смесиха с калта, и положиха на оголените места на два етапа- защото като изсъхне, се прибира малко...quote]
Наистина поздравления за усилията, идеите и всичко hrisvas, а кухнята е направо бонбонче. Тъй като ние започнахме да строим чисто нова къща от глина, въпросът ми е относно смесването на глината със сламата, сламата на колко ситно е нарязана, в какъв съд ги смесвахте- на ръка или с миксерче? има ли пясък в сместа и в какви пропорции... Дървенията мазахте ли я с някакви препарати... Въобще всяка информация ще ми е от полза
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
относно смесването на глината със сламата, сламата на колко ситно е нарязана - Идеята е, сламата да е арматура. Не се наситнява.
в какъв съд ги смесвахте- на ръка или с миксерче - Меси се. Оригиналът е босо хоро...
има ли пясък в сместа и в какви пропорции... Няма пясък.
Дървенията мазахте ли я с някакви препарати. Самият кирпич има консервационни свойства. Има някакви вещества в глината и в кравешките говна, които освен, че са яко свързващи, са и антисептик и още куп полезни "анти".
Киприч е омесена до добра пластичност смес от глинеста почва, слама и кравешки пресни говна.
muisan - помощник
Разгледах темата, макар е стара се надявам на отговор, имам подобна къща , която се мъча да реставрирам, дори арките са същите,и е от същия материал, но имам проблем с намирането на майстори, особено такива , които да работят с глина и да разбират и от дървении.Моля за помощ.Къщата ви е станала чудесна.Поздравления!!! :)
hrisvas - специалист
Ето още малко снимки от къщата- едни наши приятели ни идваха на гости и снимаха със широкообективен фотоапарат

Изображение Изображение Изображение
shagrath73 - напреднал
Браво, браво, страхотно се е получило! Съчетание от съвременно, традиционно, и най - важното - полуичла се е уютна атмосфера. =D>
Kalin_Do - напреднал
@hrisvas,поздравления:-D.Страхотно се е получило.За мен представлява интерес банята.Можеш ли да опишеш малко по подробно стъпките :? ....и ако ги подкрепиш с някоя друга снимчица :-D
velinsl - специалист
Много яко е станало. Поздравления.
vladtod написа:
detelin написа:
БРАВО НАПРАВО СВАЛЯМ ШАПКА И НА МАИСТОРИТЕ И НА ВАС ЗА ПРОЯВЕНАТА ИНИЦИЯТИВА ЗА ВАСТОВЯВАНЕ НА БЪЛГАРСКОТО СЕЛО :gott: :gott:
браво батка ,ти си фен http://vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t=13957
Само не мога да разбера какво общо има автомобилния форум с тази къща?

Тема "ремонт на стара селска къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: