Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Здравейте на всички :) Предната част на двора ми е 50кв метра и е гол бетон на 3 години...Искам да покрия по-голямата част от него около (35кв.м) с изкуствена трева да вкара малко илюзия за природа ,да предпази бетона доколкото се може (нямам пари в момента да покрия 50кв.м. с камъни иили гранитогрес ) .Купил съм евтина на промоция 6.9лв/м2 няма дренаж,така ми обясниха ,все пак очаквам да е нисък клас.Какво лепило да използвам по ъглите да я прихвана по стабилно към бетона или двойно залепваща лента по-здрава ?Гледах по 100 лв и нагоре са баките със 'специалното лепило за изкуствена трева' ,а така като я гледам отдолу си е като мокет ,който трябва да позахвана в ъглите по-яко към бетона .

П.п. Другите 15м2 ще налепя гранитогрес на 22лв/м2 пред антрето и кътчето,което ще играе роля на лятна кухня :)
Прикачен файл:
31232.jpg
31232.jpg (43.12 KиБ) Видяна 10024 пъти
Прикачен файл:
454.jpg
preslav - майстор
Загатен си отвсякъде, просто разстели "мокета", за лепене ще мислиш ако вземе да се навдига.
torbalan - Дървен философ
И аз не виждам особена нужда от лепене.
chapara - майстор
Недей да лепиш, после лепилото може да ти пречи за последваща обработка, както и за почистване. Опъни я като ползваш дюбели със шайби. Като ти се наложи да почистиш след време само развиваш винтовете, почистваш и полагаш тревата отново :wink:
milen56 - специалист
Сложи по една саксия там където се надига. Така и вятъра няма да я намотава. А с влагата отдолу какво ще става ?
bulhomes2 - майстор
Няма нужда от лепене и дюбели. Изобщо не се надига. От 12-13 години всяка пролет разстилам една трева в моя двор, а есента я прибирам.
Прикачен файл:
HPIM2259_edited.png
Детето на снимката вече е 21 годишен студент...
a.kondov - помощник
bulhomes2 написа:
Няма нужда от лепене и дюбели. Изобщо не се надига. От 12-13 години всяка пролет разстилам една трева в моя двор, а есента я прибирам.
Прикачен файл:
HPIM2259_edited.png
Детето на снимката вече е 21 годишен студент...
Много хубаво се е получило, браво! :)

Тема "Изкуствена трева върху бетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: