• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет сеп 07, 2018 3:39 pmkvd74 написа:
Обръщам внимание. Теракола си е пясък и цимент с химикали за по-бавно стягане,
...
Да си знаеш, че не баш тъй то. Теракол на открито си пие вода. Мажи с битум, като го имаш. Разрежда се с бензин, ако има нужда. Навън, затопляш в широк съд, наливаш внимателно и бъркаш и се молиш да не се запали. Подготви си нещо - тенеке да покриеш съда, ако се запали
Някой писа по-горе - каквото и да е станало, пак е много по-добре от преди :-)
kvd74 - специалист
n_a, дай да оставим сарказма, ако можеш.
Вече съм пред свършен факт, но какво според теб ще навреди теракола? Ще дърпа влага ли и това ще навреди на бетона? Ако е така, точно за това ми е идеята с битума, нещо като изолация да е.
Иначе, както споменах, битума е на водна основа и след изсъхване вече водата не го разтваря/ изпробвано е /, така, че няма да има взривоопасни пари.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет сеп 07, 2018 4:50 pmkvd74 написа:
n_a, дай да оставим сарказма, ако можеш.
Вече съм пред свършен факт, но какво според теб ще навреди теракола? Ще дърпа влага ли и това ще навреди на бетона? Ако е така, точно за това ми е идеята с битума, нещо като изолация да е.
Иначе, както споменах, битума е на водна основа и след изсъхване вече водата не го разтваря/ изпробвано е /, така, че няма да има взривоопасни пари.
Нямаше сарказъм, а успокоение. На бетона нищо не може да му навреди. Единствено ако има достъп на влага до арматура.

Битумът вода не го разтваря ни мокър, ни сух
kvd74 - специалист
Това се получи:
Прикачен файл:
IMG_20180907_194456.jpg
Т. нар. от мен битум може и да не е точно това. На цвят е т. кафяв, разрежда се с вода, и като позасъхне става черен и само с бензин или др. разредител може да се изчистиш.
Прикачен файл:
IMG_20180907_192436.jpg
  • 1
  • 2

Тема "Позсилване основа на селск. постройка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: