Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Здравейте.
Имам нужда от майсторски съвет.
Искам да "избия" част от тухлите в не носеща стена за да поставя прозорец.Проблема ми е как да укрепя най безопасно и най удачно тухлите над бъдещия прозорец.Прилагам снимка за по добро онагледяване на ситуацията.Прозореца трябва да бъде от края на сегашния малък прозорец на ляво до края на тухлите който се виждат.
Отгоре тавана е плоча.
Прикачен файл:
Screenshot_20180909-002711.png
Благодаря предварително за отговорите ви.
wanderer - специалист
с винкели или с готов щурц. аз наскоро ще намалявам светлия отвор за една врата, но при мен е 80 см широко, и ще предпочета готовите щурцове.
Благодаря за отговора Wanderer.
Може ли да ми кажете как е последователноста на действията и при укрепване с винкел и при използване на щурц.
Поздрави
wanderer - специалист
едно уточнение. това над сегашния прозорец което при;ича на дъска какво е? и как е решено укрепването му? кокло е дебела въпросната стена?
Здравей.
Това над сегашният прозорец е греда 10х10см.Тя в случая играе ролята на щурц.Стената е направена от прави четворки,т.е. слагани са с тясната страна и реално стената е дебела 10 см.
Поздрави
ivan_v - специалист
След като стената не е носеща може да се махнат и тухлте над бъдещия прозорец. След монтажа на щурца да се иззидат на ново над него.
Здравей.
Проблема е ,че тавана е от гипсокартон и профилите на скарата са хванати за тухлите.
nikolov333 - майстор
Ми що не ги споделяте тея проблеми.. От вън и отвътре, правиш прорези в тухлите с флекса над горното ниво на прозореца, с по 25-30см по-дълги от отвора и вкарваш Г винкел 50*50*3мм в тях. Пробиваш две три дупки под винкела и пъхаш арматура за да завариш външния и външен винкел към нея.. После режеш/къртиш и вадиш тухлите за отвора на прозореца..
wanderer - специалист
продължаваме с догадките. гледам има ГК подпрян на стената. с него ли ще се финишират стените? ако е така винкелния щурц малко ще те напрегне при обръщането на прозореца. то и ако е с мазилка ще е зор...
Здравейте.
Да стените ще ги завърша с ГК.
Мисля да използвам идеята с металните "Г" профили.Ще направя снимки и ще кача в последствие резултата.
Поздрави

Тема "Съвет за "избиване" на прозорец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: