• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
atinagold - помощник
Прикачен файл:
20180912_184004.jpg
Става дума за КМГ дограма, тоя майстора ме върти не идва да е види, аз пък изхъфлих касовия бон..... и сега ще си го правя сам явно, вижте аз знам че има пъпки с 4 ка шестограм се завъртат за зимен режим към пантата, обаче само това ли?

Като стрелката стане на 90 градуса много трудно се затваря прозореца като завъртя всички пъпки, и шума пак е същия разлика няма никаква.
miliad - майстор
От крилата духа ли, при отваряне крилото да стърже или чука някъде ?
atinagold - помощник
ср сеп 12, 2018 7:13 pmmiliad написа:
От крилата духа ли, при отваряне крилото да стърже или чука някъде ?
не
miliad - майстор
Е тогава защо да идва майстора?!
Такова нещо "зимен режим на пантата"-няма. Това е реглаж на мартината, определящ притискането на крилото към касата в зависимост от различните гуми, които се ползват и тяхното стареене, както и различните насрещници които могат да се сложат.
Основен принцип: РАБОТИ ЛИ, НЕ ПИПАЙ!
Шума няма общо с този реглаж, щом не духа от крилото.
Да беше избирал по внимателно дограмата и стъклопакета.
atinagold - помощник
ср сеп 12, 2018 7:57 pmmiliad написа:
Е тогава защо да идва майстора?!
Такова нещо "зимен режим на пантата"-няма. Това е реглаж на мартината, определящ притискането на крилото към касата в зависимост от различните гуми, които се ползват и тяхното стареене, както и различните насрещници които могат да се сложат.
Основен принцип: РАБОТИ ЛИ, НЕ ПИПАЙ!
Шума няма общо с този реглаж, щом не духа от крилото.
Да беше избирал по внимателно дограмата и стъклопакета.
трябваше... ама вече ги пипах ще търся майстор
miliad - майстор
Не се откaзвaй. Повърти още мaлко докaто ги върнеш нa стaрото положение. Товa поне е лесно.
naB4o - специалист
Имаш предвид за шум от отвън предполагам?
Какъв е стъклопакета, брой стъкла, дебелини вид?
zz_stefanov - майстор
Ако не се затваря добре може да влиза шум. Проверява се с опипване, ако е притиснато добре, шума не е от лошото затваряне.
atinagold - помощник
ср сеп 12, 2018 11:52 pmzz_stefanov написа:
Ако не се затваря добре може да влиза шум. Проверява се с опипване, ако е притиснато добре, шума не е от лошото затваряне.
въпроса е че като предните пъпки са на зимен режим задната страна не приляга плътни
zz_stefanov - майстор
И аз напоследък чувам зимен/летен режим. Не съм видял обаче някой да ги врътка според сезона.
Настройваш да прилепва равномерно и плътно. Първо провери насрещниците по касата дали са на точните места, че съм виждал много неточно монтирани и някои от заключващите елементи просто не функционират.
Ако касата е раздута или не е настоена добре по хоризонтала, може и въобще да не се опират дори и да са правилно разположени по вертикал. При опирането си те оставят следи и лесно се разбира.
  • 1
  • 2

Тема "Спешно (прозорец КМГ регулиране)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: