• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
  Домашен немайстор - специалист
В панелен апартамент по една от стените се образува мухъл, тъй като част от тази стена седи леко влажна по няколко часа на ден. Стената е вътрешна и причината за влагата е малък теч, който идва от някой от горните апартаменти, но все още не мога да открия откъде точно.

Работя по въпроса с теча, но засега нямам много успех, затова искам да се информирам предварително. Ако не успея да открия и отстраня теча, съществува ли мазилка, боя или какъвто и да е друг материал, който би могъл да предотврати появата на мухъл въпреки влажността на стената? Мазилките за външна употреба няма ли да свършат работа?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Има препарати против мухъл. Прилагат се периодично
Домашен немайстор - специалист
вт сеп 25, 2018 5:15 pmn_a написа:
Има препарати против мухъл. Прилагат се периодично
Да, но търся някакво решение, което да не е необходимо да се използва периодично.
chapara - майстор
Проветряване и откриване на теча :wink:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт сеп 25, 2018 5:20 pmДомашен немайстор написа:
вт сеп 25, 2018 5:15 pmn_a написа:
Има препарати против мухъл. Прилагат се периодично
Да, но търся някакво решение, което да не е необходимо да се използва периодично.
Щом постоянно, сиреч на кратки периоди му създаваш условия на мухъла, каквото и да правиш, ще се налага пак периодично да го затрудняваш. Не мсиля, да е повече от 3-4 пъти годишно. Което като труд и финанси е пренебрежимо. Има и рекламирани за целта бои, но пак трябва подновяване. Периодично
Зорът не е баш голям. Какво ви плаши?
Домашен немайстор - специалист
вт сеп 25, 2018 5:41 pmn_a написа:
вт сеп 25, 2018 5:20 pmДомашен немайстор написа:
вт сеп 25, 2018 5:15 pmn_a написа:
Има препарати против мухъл. Прилагат се периодично
Да, но търся някакво решение, което да не е необходимо да се използва периодично.
Щом постоянно, сиреч на кратки периоди му създаваш условия на мухъла, каквото и да правиш, ще се налага пак периодично да го затрудняваш. Не мсиля, да е повече от 3-4 пъти годишно. Което като труд и финанси е пренебрежимо. Има и рекламирани за целта бои, но пак трябва подновяване. Периодично
Зорът не е баш голям. Какво ви плаши?
Проблемът идва от това, че апартаментът ще бъде отдаден под наем и не искам наемателите да се разправят с мухъл. На тавана в банята е с пръскана мазилка, но там никога не е имало мухъл, макар че и таванът е често влажен. Затова си мислех, че мога да се справя, ако сложа и на влажната стена някаква такава мазилка. Но като чета мненията в темата, май тази мазилка въобще не може да се справи с мухъл, дори и само визуално да го прикрие не може.
chapara - майстор
Ако наемателите не проветряват работата е ясна, а те няма да проветряват зимата :idea: :!:

За майтап съм виждал таван на баня с пръскана мазилка черен като катран, сътворено от наематели, известна естрадна певица и артист. За да не плащат парно, ваната пълна винаги с гореща вода, та да топли, а на печка с фурна, разтопени нагревателите и изкривени плочи на котлоните. За себе си знам че квартира отдадена под наем носи по-големи загуби, отколкото печалба :idea: Изтъркаляй някаква фасадна боя и колкото издържат наемателите, на пролет са избягали :-D :roll: :-D
plastkomfort - специалист
Термошилд се казва боята но трябва да се оправи теча.
VLADO66 - майстор
По евтино е да извикаш човек с термокамера и да открие теча.Удоволствието струва 70-80 лв и включва освен обследване на твоя апартамент и на горния.По-евтино ще излезе, пък и каквато и боя да избереш, тя няма да е вечна-фунгицидите в нея имат определен живот.
preslav - майстор
Не ми се пуска специална тема, макар че тази не е много близо до моя проблем.
При мен не е мухъл, а е нещо жълто, което успя да избие след обработването на стената с грунд, циментова шпакловка за външна топлоизолация и две ръце вар.
Търся решение, но нямам идея от какво е провокиран този жълт цвят. Преди време поради неизолирани (хидро) основи в района на петната е имало някакво овлажняване. Тъпотията е пълна, но нищо не мога да променя - основите са бутобетон, незнайно защо на нивото на петното има ред тухли единички и нагоре още около 50 см. пояс от бутобетон. Миналата година съм копал до основи, подмазъл съм тъпите тухли, хидроизолирал съм - влага вече няма, но петната отпреди избиват. Не съм пробвал с белина дали няма да изчезнат (историята е съвсем прясна, буквално от вчера) - надявам се да има елегантно решение за да не променям целия интериор на стаята.
Питанката в същност е за подходящ препарат срещу неизвестен извършител.
Едно уточнение - отвън всичко е пясък, тухлите вероятно са зидани с хоросан, нямам идея на какво се дължи цветът на пикоч.
  • 1
  • 2

Тема "Съществува ли мазилка или боя, която предотвратява появата на мухъл?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: