Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Делян - специалист
Кантирах „работния“ плот с дебел кант. Тук грешката ми беше, че трябваше да го хвана с винтовете отдолу, за да не се виждат поне те, но при рязането на двата плота, за да не ми мърдат ги хванах с винтове, като не съобразих, че дупките от тях ще се виждат на „работния“ плот. Затова навих винтовете отгоре, за да не седят поне празни дупки.

Прикачен файл:
48-plot_goren.jpg

За „официалния“ плот в залисията не съм правил подробни снимки. Хванах го за „работния“ плот в четирите ъгъла с месингови дибли, за да не шава наляво-надясно:

Прикачен файл:
56-plot_raboten-vodachi.jpg

А за да не подскача при евентуални вибрации използвах тези импровизирани ръкохватки от тапи за ВИК:

Прикачен файл:
54-plot_raboten.jpg

Малко ми е избягал мерника при разпробиването (най-вече заради тъпо свредло) за дясната ръкохватка, та се наложи да махна тази втулка:

Прикачен файл:
57-plot_raboten-fiksatori.jpg

за да мога да хвана и двете ръкохватки:

Прикачен файл:
61-plot_raboten.jpg

:!: Следва :right:
Делян - специалист
Следва рязане

Прикачен файл:
62-chela_chekmedjeta.jpg

и фрезоване на челата на чекмеджетата:

Прикачен файл:
64-chela_chekmedjeta.jpg

За тях използвах слепени плотове липа, пак от Практикер.

Малко фаски за джиджи-биджи:

Прикачен файл:
67-chela_chekmedjeta.jpg

Грунд и две ръце безцветен лак с прешлайфане след всяка ръка

Прикачен файл:
70-chela_chekmedjeta.jpg

монтиране и поставяне на дръжки:

Прикачен файл:
75-chekmedjeta.jpg

:!: Следва :right:
Делян - специалист
И те това е (сори за грозната снимка, ще направя по-добра):

Прикачен файл:
76-raboten_kyt.jpg

Ами това е, колеги. Пуснах темата не толкова, за да се хваля, макар че и това искам :-D а за да дам някои идеи на други от вас, както и да покажа грешките си, за да не се повтарят. На мен в крайна сметки ми харесва и сега на ред са другите проекти, за които вече си имам поле за изява :roll:

Благодаря!!! И се извинявам, че натоварих темата с толкова снимки...


Тук е целия фотоалбум от ремонта
надявам се, че е видим
speka_rs - майстор
Първо да кажа ЕВАЛА за работата и ентусиазма.
Нищо не си натоварил колега, така със фотоотчет е много по добре.
zaksofon - специалист
Браво, чудесна работа и табиетлък. Направено с много мисъл, за оползотворяване на всички тесни пространства. Четейки хронологията на ремонта, разбирам, че си перфекционист, само от липсата на дори една правописна грешка. Това според е много показателно и за работата ти. Внимание във всеки детайл.
И аз миналата пролет преустроих лятната кухня в парно, работилница + стая за кучето. Но основното беше да преместя котела извън къщата. Това пък, от своя страна наложи и зидането на склад за въглища и комин и тя стана една... Проект и половина, но бях готов за 3 месеца (без покрива на склада, който направих тази есен от поликарбонат)...
Браво, още веднъж-работа за пример.
shotik - майстор
Отлична работа ! Който не го харесва , не разбира от тези работи !
Със здраве да си го ползваш !

:partyman: :partyman: :partyman:
ZEDYCUS - майстор
:partyman: Страхотна работа!
naB4o - специалист
Мазата е големичка и е станало супер. Познавам хора, които нямат подобни условия у дома си или не желаят да направят подобни "подобрения" там където живеят. А ти тук ще бачкаш и цапаш :)
EDI - майстор
Много добро нещо е станало. :partyman: Челата много ме радват. :supz:
stefanjor - специалист
Поздравления за перфектната работа.
Едно питане и евентуално препоръка- явно мазето не е в някаква панелка, като гледам високите тавани, но не се ли притесняваш от взломаджии с тази дървена врата?
За работилница си е доста крехка.

Тема "Проект "Маза - работилница": реализиран (снимки)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: